Zielonogórskie Winobranie 2018, które rozpocznie się już jutro, tj. w sobotę 8 września będzie już kolejną edycją tego najważniejszego w Polsce święta wina. Nie bez przyczyny to właśnie w Zielonej Górze co roku przez 9 dni odbywają się imprezy ku czci tego szlachetnego trunku, bowiem tradycja winiarska sięga tutaj XIII wieku. To właśnie wtedy powstały w tym rejonie pierwsze winnice.

WINOBRANIE 2018 W GRODZIE BACHUSA

Winny Gród, albo Gród Bachusa to krążące obiegowe nazwy Zielonej Góry. Dzięki wspomnianej wcześniej bogatej winiarskiej tradycji miasta, każdego roku właśnie tutaj obchodzi się dni wina, czyli Winobranie. Nad wszystkim czuwa oczywiście sam Bachus. W tym roku klucze do bram miasta odbierze już jutro 8 września. Winobranie trwać będzie przez cały tydzień, a bawić się będą nie tylko mieszkańcy regionu, ale coraz liczniejsza z roku na rok rzesza turystów. Warto dodać, że ta winobraniowa tradycja trwa już nieprzerwanie od około 150 lat.

OFICJALNE WINA WINOBRANIA

Winem <<Winobrania 2018>> w Zielonej Górze jest Cuvee Jutrzenka 2015 z Winnica Saint Vincent w Borowie Wielkim. Jest to wino czerwone, wytrawne, o głębokiej rubinowej barwie, aromatach suszonych owoców, harmonijne, delikatnie taniczne. Okazjonalne etykiety winobraniowe w ilości 250 sztuk ufundowało Miasto Zielona Góra. Każda butelka ma swój numer i będzie dostępna do zakupu w domku Palmiarni na Starym Rynku.

winobranie 2018 Zielona Góra


Białym, oficjalnym Winem Winobranie 2018 jest Red Riesling z Winnica Trojan. Co roku spośród win, które zostały zgłoszone na Wino Winobrania, wybierane są dwa z najwyższą oceną profesjonalnej komisji. Na każde Winobranie zwycięzcy winiarze dostarczają organizatorowi po 250 sztuk win białych i czerwonych, dostępnych w sprzedaży tylko w trakcie wrześniowych dni Zielonej Góry. Butelki posiadają specjalną etykietę i są ponumerowane. Prawdziwa perełka spośród szerokiego wyboru wspaniałych win lubuskich na Winobraniu.

winobranie 2018 Zielona Góra


ZABAWA JARMARK KONKURSY KONCERTY

Przez cały czas trwania zielonogórskiej imprezy czynne będą liczne stoiska w strefie targowej, na których kupić albo choćby obejrzeć można będzie wiele ciekawych „eksponatów”. Mowa oczywiście o kiermaszu staroci, który ma w naszym kraju całkiem sporą rzeszę wielbicieli. Dla nieco młodszej widowni, ale i amatorów mocnych wrażeń przygotowano strefę zabawy (lunapark), gdzie na karuzelach będzie można dać upust swojej nadmiernej energii.

Producenci win będą mogli wziąć udział w konkursie na najlepsze wino Winobrania 2018 – wybrane wino wyróżnione zostanie symbolem Grand Prix. Nie zabraknie również muzyki – koncerty podczas imprezy zagrają m.in. Agnieszka Chylińska, Coma, Natalia Kukulska, Bracia, czy Bajm.

BACHUS ZAPRASZA

Winobranie 2018 zakończy się 16 września wielkim, kolorowym korowodem, którym oczywiście dyrygować będzie wielce szacowny Bachus. Więc jeśli ja Was nie przekonałem do wzięcia udziału w tym największym w Polsce święcie wina to być możne uda się to Bachusowi…


Źródło: www.winobranie.zgora.pl oraz facebook.com/bachusowanie


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *