Przed wyjazdem do Nowego Jorku najistotniejszymi sprawami do załatwienia są: znalezienie noclegu, zakup biletu lotniczego, zaplanowanie pobytu, zakup karnetu zniżkowego na zwiedzanie, instalacja najpotrzebniejszych aplikacji na smartfona i zakup wygodnych butów do chodzenia. Reszta jest nieistotna. Dzisiaj część 6 mini poradnika, czyli

ZAKUP WYGODNYCH BUTÓW

Nowy Jork w 7 dni to szalony pomysł. To miasto jest tak ogromne, że niektórym życia nie starcza, aby je ogarnąć. Tu żyje się bardzo szybko, w wielkim pędzie, jak w amoku. Powiedzenie, że Nowy Jork to miasto, które nigdy nie zasypia jest chyba najtrafniejszym określeniem jakiegokolwiek miasta na świecie. Bo Nowy Jork naprawdę nie zasypia nigdy. Jak zatem ogarnąć go w 7 dni? Ano da się, choć łatwo nie będzie. Dzisiaj udowodnię Wam, że zakup wygodnych butów do zwiedzania NYC jest tak samo ważny, jak oddychanie.

Central Park w Nowym Jorku
Wygodne buty to takie, których nie musisz ściągać w ciągu dnia, aby Twoje stopy mogły od nich choć na chwilę odpocząć.

CZY TO KONIECZNE?

Zakup wygodnych butów to rzecz obowiązkowa. Ja korzystam z butów do biegania o dużej amortyzacji, dobieranych w sklepach dla biegaczy. Nie żebym był biegaczem, ale wygodne buty typu „adidasy” to mój chleb powszedni, zwłaszcza z cudowną amortyzacją pięty… Jeżeli przeznaczycie na zakup takich butów około 400 PLN odwdzięczą się Wam po stokroć i służyć będą przez lata – tego wydatku z pewnością nie będziecie żałować. A po co wygodne buty na wyjazd do Nowego Jorku? Bo każde miejsce najlepiej poznaje się zwiedzając je pieszo. Jeżeli zaakceptujesz taki sposób zwiedzania „Big Apple” buty sportowe okażą się Twoim przyjacielem.

zakup wygodnych butów Nowy Jork spacer
Czy do zwiedzania, czy na spacer wygodne obuwie to komfort nie tylko dla Twoich stóp, ale również dla Ciebie.

MODNIE CZY WYGODNIE

W poprzednich postach pisałem Ci o trasach zwiedzania Nowego Jorku, o tym gdzie i co warto i generalnie o sposobie zwiedzania tego miasta – molocha. Jeżeli mój styl zwiedzania Ci odpowiada uwierz – sportowe buty są absolutnie niezbędne. Kilkanaście kilometrów, jakie przejdziesz CODZIENNIE po „Wielkim jabłku” nie zrobi na Tobie wrażenia tylko pod warunkiem, że Twoje stopy będą miały wygodne ubranie. Czyli buty. Nie przejmuj się, że Twoje „adidasy” nie będą pasować do reszty ubioru.

zakup wygodnych butów do wędrówek i spacerów w Nowym Jorku
Dobre buty to takie, gdy po przejściu lub przebiegnięciu w nich kilkunastu kilometrów (nawet w warunkach ekstremalnych) wystarczy je opłukać pod bieżącą wodą i… są gotowe do ponownego użycia.

CZTERY LITERY

Pamiętaj, że jesteś w Nowym Jorku – mieście, gdzie absolutnie nic nikogo nie dziwi. Nawet jeżeli wyskoczysz na piątą aleję w … samych butach zapewniam Cię, że nie wzbudzisz sensacji. Zapomnij zatem o uprzedzeniach, włóż wygodne buty i poczuj się jak Nowojorczyk. Miej zdanie innych ludzi głęboko w dupie. To Twoja chwila w Nowym Jorku. Nie ma znaczenia, jak długo tu będziesz – i tak będzie to stanowczo za krótko, więc nie zwracaj uwagi na innych. Masz tak mało czasu, że i tak większości rzeczy nie zdążysz zobaczyć. Załóż zatem wygodne buty, „wrzuć na luz” i pamiętaj o starej prawdzie, o której Amerykanie  śpiewają „these boot are made for walking”. Ale, ale… Dość już ględzenia. Widzimy się w Nowym Jorku.


Część 1 znalezienie <<NOCLEGU>>

Część 2 zakup <<BILETU LOTNICZEGO>>

Część 3 jak <<ZAPLANOWAĆ POBYT>>

Część 4 zakup <<New YORK PASS>>

Cześć 5 instalacja <<APLIKACJI NA SMARTFONIE>>


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *