Wiedeńskie jarmarki wielkanocne oszałamiają. Jak zresztą wszystko w Wiedniu. Nie, nie przepychem, nie rozmachem, nie wielkością. Lecz tym, z czego Austriacy słyną. Dobrym tonem i dobrym gustem. Prawdziwością. Serdecznością. Idealnym porządkiem i najwyższą starannością, jaką włożono w przygotowanie całości. Najwyższą jakością serwowanego na jarmarkach jedzenia. Nie „chińszczyzną”, a pięknymi unikalnymi wyrobami austriackich rzemieślników. I wieloma innymi rzeczami, które naprawdę robią wrażenie. Duże wrażenie.

WIEDEŃSKIE JARMARKI WIELKANOCNE ZAPRASZAJĄ

Wiosenne jarmarki przedświąteczne w porównaniu do tych bożonarodzeniowych są mniej wystawne. Poza tym jest ich w mieście zaledwie kilka, podczas gdy w grudniu jest ich kilkanaście. Największy z nich zlokalizowany jest na placu przed Pałacem Schönbrunn, dwa pozostałe odwiedzić można w centrum Wiednia. Mowa o tych na Am Hof i Freyung. Ten pierwszy klasyczny, cesarski wręcz, dwa pozostałe zaś kameralne. Pod Pałacem i na Am Hof królują rękodzieło i kulinaria. Na Freyungu zaś obejrzysz jajka i pisanki na 1001 sposobów przygotowane. Kupisz produkty BIO i posilisz się daniami przygotowanymi z produktów BIO pochodzącymi z małych gospodarstw rolniczych.

WIEDEŃ POTRAFI UGOŚCIĆ

W tak ogromnym mieście,  jakim jest Wiedeń można spodziewać się wszechobecnych tłumów. I tak jet w istocie. Tylko co z tego, skoro miasto radzi sobie z logistyką znakomicie. Komunikacja działa nadzwyczajnie, parkowanie w weekend bezpłatne, a gdy miejsce trudno znaleźć zawsze można skorzystać z jednego z licznych parkingów podziemnych. Warto jednak rozważyć opcję Park & Ride. Ludzie są uśmiechnięci, zadowoleni, wszystko działa jak należy. Nie bez powodu Wiedeń już dziesiąty raz z rzędu zajął pierwsze miejsce w ogólnoświatowym rankingu na najlepsze na świecie miasto pod względem jakości życia! Wiedeń warto odwiedzić, Wiedeń warto zobaczyć. Warto również odwiedzić wiedeńskie jarmarki wielkanocne.


Wiedeńskie jarmarki wielkanocne – więcej dowiesz się <<TUTAJ>>.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *