Tuńczyk z grilla to wspaniałe danie, ale sam tuńczyk nie jest tanią rybą. Od czasu do czasu można jednak kupić mrożonego tuńczyka za naprawdę niezłe pieniądze. Za parę złotych na osobę w ciągu kilku minut kucharzenia można przenieść się wtedy nad basen Morza Śródziemnego. Jeżeli możesz sobie pozwolić na zakup świeżego steka z tuńczyka to danie będzie jeszcze lepsze. Jako dodatku użyłem papryki, ale możesz użyć kompozycji różnych warzyw, byle świeżych, jędrnych. Pamiętaj jednak, aby grillowane warzywa były „al dente”, bo nie ma nic gorszego od papkowatych warzyw.


TUŃCZYK Z GRILLA

SKŁADNIKI

mała zielona papryka;[FMP]
kawałek czerwonej papryki;
1 nieduża żółta papryka;
oliwa extra vergine;
stek z tuńczyka;
czarne, marynowane oliwki;
marynowany zielony pieprz;
sól;


SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

1. Przygotuj różnokolorowe papryki. Oczyść je z gniazd nasiennych i pokrój w duże kawałki. Umyj pod bieżącą wodą i osusz dokładnie ręcznikiem papierowym.

krojona grubo świeża papryka

2. Warzywa skrop odrobiną oliwy extra vergine.

krojona papryka polana oliwą

3. Rozmrożony stek z tuńczyka nie ma niestety już tak pięknego, krwistego koloru, jak ten świeży, ale smakuje równie dobrze. Umyj go, osusz dokładnie ręcznikiem papierowym, skrop odrobiną oliwy extra vergine i delikatnie posól.

Tuńczyk z grilla

4. Rozgrzej dość mocno patelnię grillową i wrzuć paprykę. Grilluj ją około 2 minut, a następnie dorzuć steka z tuńczyka. Grilluj go max po 1 minucie z każdej strony, oczywiście w zależności od jego grubości i żądanego stopnia wysmażenia.

Tuńczyk z grilla z papryką z oliwkami[/FMP]


TUŃCZYK Z GRILLA

Wyłóż warzywa na talerz, a na ich wierzchu ułóż tuńczyka. Całość posyp różnymi oliwkami i ziarnami marynowanego, zielonego pieprzu. Skrop danie odrobiną oliwy extra vergine.

Tuńczyk z grilla z papryką z oliwkami


KANAPKA z TUŃCZYKIEM to również świetny pomysł – kliknij <<TUTAJ>>.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *