Targ miejski w Palmie na Majorce to wielki bazar zlokalizowany w samym sercu stolicy tej pięknej wyspy. Jak chyba każdy bazar w większym europejskim mieście, który jest ostoją lokalnej turystyki taki i ten w Palmie nie oparł się pokusie utraty swego lokalnego charakteru na rzecz masowej turystyki. W dzisiejszych czasach odwiedzają go głównie turyści z całego świata, lokalsi zaś przenieśli się wgłąb miasta na mniejsze, raczej uliczne bazary i targi. W niczym jednak nie umniejsza to zarówno rangi, jak i atrakcyjności tego targu miejskiego dla nas. Zobaczyć go warto i po prostu trzeba.

TARG MIEJSKI W PALMIE DLA KAŻDEGO

Nie sposób nie zachęcić Was do odwiedzenia Mercat L’Olivar podczas pobytu w Palmie. To jeden z kilku ważnych punktów na mapie atrakcji tego naprawdę urokliwego miasta. Poza tym kto Majorkę odwiedzi w Palmie będzie zawsze. Lotnisko w Palmie to jedyny sposób dostania się i wydostania z wyspy. W oczekiwaniu na samolot większość turystów udaje się na te kilka godzin do centrum miasta. Zamiast polegiwać na twardych lotniskowych ławkach lepiej spędzić ostatnie chwile na wyspie na uroczej starówce Palmy. Na przykład zwiedzając Mercat L’Olivar, czyli atrakcyjny targ miejski w Palmie.

Targ miejski w Palmie Majorka
Targ miejski w Palmie Mercat L’Olivar to jedna z kilku atrakcji stolicy wyspy

MERCAT L’OLIVAR PEŁEN ZAPACHÓW I SMAKÓW

Ryby, owoce morza, warzywa, owoce, casuele i inne naczynia kuchenne. Całe mnóstwo innych rzeczy, które można nabyć na targu miejskim w Palmie. Gorąca atmosfera pokrzykiwań i handlu, a do tego kilka naprawdę fantastycznych miejsc, w których lokalne skarby można skonsumować. Co powiecie na ostrygę z kieliszkiem prawdziwego szampana? Albo na smażone w głębokim tłuszczu owoce morza podane ze szklaneczką lokalnego wina? A może skosztujesz jednego z kilkudziesięciu <<TAPAS>>, z których kuchnia iberyjska słynie? To wszystko czeka Was na targu w Palmie.

tapas pinxos na Majorce
Tapas to prawdziwa instytucja kuchni hiszpańskiej. Są wszędzie, a ich rodzajów bez liku.

TARG MIEJSKI W PALMIE. BEZ ŁADU I SKŁADU, BEZ CELU

Mercat L’Olivar znajduje się pod zadaszeniem, dzięki czemu nie doskwiera zwykle panujący na wyspie upał. Spaceruje się pomiędzy stoiskami bardzo przyjemnie i choć bywa tutaj tłoczno to jednak nie na tyle, aby przyjemność przebywania tutaj zamienić się mogła w niechęć. Najlepiej pokręcić się bez celu i przeznaczyć trochę więcej czasu na zwiedzenie tego naprawdę sympatycznego miejsca. Warto obejść targ miejski w Palmie kilka razy w różnych konfiguracjach. No i zachęcam Was do degustowania. Wszak bez tego wizyta w Mercat L’Olivar byłaby niekompletna.


Oficjalna strona TARGU MIEJSKIEGO w Palmie w linku tutaj <<Mercat L’Olivar>>Obejrzyj moją relację z pobytu na wyspie <<TUTAJ>>.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *