Tafelspitz to pokrótce mówiąc gotowana wołowina (sztuka mięsa) podawana z specjalny sposób. To danie austriackie, na punkcie którego szczególnie Wiedeńczycy mają wręcz obsesję. Obsesję mam i ja, od kiedy spróbowałem tej gotowanej sztuki mięsa osobiście. Niby nic nadzwyczajnego, ale jednak nie. To coś wyjątkowego. Jak wszystko, do czego podchodzi się z pietyzmem i należytą starannością.

TAFELSPITZ TO TYLKO W WIEDNIU

Ponoć najlepszy tafelspitz można dostać w znanej wiedeńskiej restauracji Plachutta. Gdzie indziej nie jadłem, ale ten w Plachucie smakował nadzwyczajnie. To nie jest ordynarnie podane mięso (możesz wybrać, jaki kawałek wołowiny chcesz dostać…); na stole ląduje cały garnek z rosołem i wolno gotowaną kilka godzin wołowiną.

BOGATE DODATKI

Do tego serwowane są dodatki w postaci ciemnego chleba ze szpikiem, placki z ziemniaków (<<ROSTI>>)… Ale, ale, wszystko po kolei. Zapraszam do obejrzenia zdjęć i … instrukcji podania i jedzenia tej „sztuki mięsa”, czyli do bliższego poznania dumy Austrii i ulubionego dania Cesarza Franciszka Józefa…


Poznaj restaurację <<Plachutta>>Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *