Przed wyjazdem do Nowego Jorku najistotniejszymi sprawami do załatwienia są: znalezienie noclegu, zakup biletu lotniczego, zaplanowanie pobytu, zakup karnetu zniżkowego na zwiedzanie, instalacja najpotrzebniejszych aplikacji na smartfona i zakup wygodnych butów do chodzenia. Reszta jest nieistotna. Dzisiaj część 1 mini poradnika, czyli

SZUKAMY NOCLEGU

Nowy Jork w 7 dni to szalony pomysł. To miasto jest tak ogromne, że niektórym życia nie starcza, aby je ogarnąć. Tu żyje się bardzo szybko, w wielkim pędzie, jak w amoku. Powiedzenie, że Nowy Jork to miasto, które nigdy nie zasypia jest chyba najtrafniejszym określeniem jakiegokolwiek miasta na świecie. Bo Nowy Jork naprawdę nie zasypia nigdy. Jak zatem ogarnąć go w 7 dni? Ano da się, choć łatwo nie będzie. Na początek szukamy noclegu.

Szukamy NOCLEGU czyli NOWY JORK w 7 dni.


BY KIESZEŃ NIE ZOSTAŁA PUSTA

Znalezienie noclegu w Nowym Jorku to sprawa dosyć łatwa, o ile masz portfel wypchany studolarówkami, w toalecie zamiast papieru toaletowego używasz banknotów o takich samych nominałach, a zakup kolejnego Lotusa, czy Aston Martina nie wchodzi w grę, ponieważ musiałbyś dokupić kolejny zamek na jego garażowanie. Ale jeżeli tak nie jest to masz problem. Bo noclegi w Nowym Jorku są horrendalnie drogie i to przez większość roku.

KIEDY TANIEJ?

Co robić zatem? Masz dwa wyjścia. Albo szukać okazji w okresie który Tobie odpowiada, albo jechać poza sezonem, co w Nowym Jorku jest pojęciem względnym. Powiedzmy, że nieco taniej jest w styczniu i lutym, czasem w marcu, może w listopadzie. Jeżeli nie masz rodziny w Nowym Jorku musisz się liczyć z minimalnym kosztem noclegu na poziomie nawet 200 USD za dobę. Jeżeli jedziesz w pojedynkę nie licz na niższe stawki, są bardzo zbliżone do stawek przy noclegach „w dwójce”.

Na Manhattanie


POLUJ NA OKAZJE

Owszem, możesz trafić na super okazję, która wcale nie musi okazać się lipą. Pamiętaj jednak, że na świecie nie ma nic za darmo, więc jeżeli znajdziesz nocleg w 4-gwiazdkowym hotelu za 180 USD za dobę, podczas gdy normalnie nocleg tam kosztuje około 500 USD to wiedz, że coś się będzie działo. W moim przypadku było to przydzielenie mi pokoju z widokiem na ścianę wewnątrz budynku. Ponieważ ściana ta znajdowała się w odległości 2 metrów od okna mojego pokoju, a sam budynek hotelowy miał kilkadziesiąt pięter do pokoju nie docierało światło dzienne.

SZUKAMY NOCLEGU W NECIE

Jak zatem znaleźć nocleg w najbardziej zbliżonej do satysfakcjonującej nas cenie? Ze swej strony polecam skorzystać z portalu www.booking.com, który w swojej bazie posiada naprawdę wielki wybór obiektów noclegowych o dużym zróżnicowaniu jeśli chodzi o położenie, komfort, jakość i cenę.

Szukamy NOCLEGU czyli NOWY JORK w 7 dni.


Jeżeli wybierasz się do „wielkiego jabłka” w okresie letnim warto poszukać noclegów w kampusach uniwersyteckich, które w tym czasie są zwykle puste. Niezłym pomysłem może okazać się również zamieszkanie w sąsiednim New Jersey. W tym przypadku jednak należy doliczyć do ceny noclegu koszt każdorazowego dojazdu do Nowego Jorku. Warto po prostu sprawdzić, czy gra jest warta świeczki.

Szukamy NOCLEGU czyli NOWY JORK w 7 dni.


TE HOTELE POLECAM

Czy mogę polecić sprawdzone przeze mnie hotele? Tak, dwa polecam z czystym sumieniem. Oba znajdują się w Midtown, a więc w samym sercu Manhattanu. Pierwszy z nich to hotel maleńkiej sieci The POD  znajdujący się przy 51-szej ulicy i bodaj 3-ciej alei. Drugi to HamptonInn przy 35 ulicy, a więc w pobliżu Herald Square (Macy’s…) i Empire State Building. W obu hotelach nie spodziewajcie się jednak żadnego „aj-waj”. W tym pierwszym trzeba się liczyć np. z piętrowymi łóżkami oraz wspólną łazienką i toaletą.

Jak widzisz znalezienie w dobrej cenie noclegu w Nowym Jorku może być procesem żmudnym i często frustrującym. Jaki nocleg wybierzesz ostatecznie tak naprawdę zależy w głównej mierze od zasobności Twojego portfela. Wiedz jednak, że pomimo, iż wybór obiektów noclegów w Nowym Jorku jest ogromny, to lepiej rezerwować je z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Masz wtedy znacznie większy wybór oferty noclegowej w lepszych cenach.


Część 2 zakup <<BILETU LOTNICZEGO>>

Część 3 <<ZAPLANOWANIE POBYTU>>

Część 4 zakup <<NEW YORK PASS>>

Część 5 instalacja <<APLIKACJI W SMARTFONIE>>

Część 6 zakup <<WYGODNYCH BUTÓW>>


2 thoughts on “Szukamy NOCLEGU czyli NOWY JORK w 7 dni.”

  1. masz rację, pomyślę jak to najlepiej rozwiązać. póki co zwykle na dole strony w stopce jest zdjęcie z linkiem do wszystkich artykułów w tym cyklu. poza tym w prawej listwie można wejść w opcje „kategorie” i tam można zaznaczyć „Nowy JOrk w 7 dni” i wyświetlą się wszystkie posty z tego cyklu. Ale tak, to zbyt skomplikowane. podlinkuję, tak będzie łatwiej i czytelniej.

  2. Przydałyby się wewnętrzne linki do kolejnych części artykułu. A najlepiej jakiś spis treści pod koniec każdej części z linkami do tychże. Nawigacja stałaby się o niebo prostsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *