Szentendre to nieduże węgierskie miasto położone na północ od Budapesztu, zaledwie 10 minut jazdy samochodem ze stolicy Węgier. Pięknie położone na Dunajem Szentendre olśniewa wspaniałą starówką, przy której cumują w okresie letnim statki wycieczkowe. Miasto jest niezwykle popularnym celem wycieczek jednodniowych. Gdy po godzinie 17-stej odpływa ostatni statek robi się w nim cicho i kameralnie. Jest cudownie. To właśnie dopiero wtedy możesz poczuć czar i urok tego miejsca. Choć nie nastawiaj się na ogrom rozrywek… Po prostu cisza, piękna starówka i dostojny Dunaj. Można odpocząć.

WIECZORNA CISZA W SZENTENDRE

Szentendre jest również świetną bazą wypadową do Budapesztu, o czym wspominałem powyżej. Można, a nawet obowiązkowo trzeba jednak zwiedzić również tzw. zakole Dunaju wraz z ruinami zamku w Wyszehradzie i majestatycznym Esztergom. W ciągu jednego dnia samochodem można całe zakole objechać włącznie ze zwiedzeniem najważniejszych i najciekawszych miejsc. Jak w całych Węgrzech i tutaj towarzyszyć Wam będzie kuchnia węgierska, która jest prosta, ale niezwykle smakowita.

PYSZNA KUCHNIA

Restauracje węgierskie wciąż karmią dobrze, choć coraz trudniej oprzeć im się zunifikowanym gustom turystów z całego świata. Turystom, dla których szczytem marzeń i kulinarnym spełnieniem bez względu na cel podróży jest pizza, łosoś i spaghetti bolognese. W Szentendre na szczęście jest pod tym względem całkiem nieźle, co nie znaczy, że nie należy uważać – główny deptak nad Dunajem obfituje w restauracje, które lepiej omijać z daleka. Bez względu na wszystko zawsze można swoje kulinarne podboje „zawęzić” do zawsze sprawdzającego się langosza – jakże popularnego na Węgrzech smażonego placka drożdżowego…Usmaż RYBĘ na sposób WĘGIERSKI przepis <<TUTAJ>>.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *