Szaszłyki drobiowe doprawione w marokańskim stylu to ciekawa propozycja dla każdego. Istotą tego dania jest marynowanie mięsa z kurczaka przez kilkanaście godzin i podanie go z orzeźwiającym dipem jogurtowym. To prawdziwie orientalne smaki, które stanowią o atrakcyjności tego szaszłyka. Proponuję użycie mięsa z udek z kurczaka, ponieważ jest soczyste i ma trochę tłuszczyku, który doskonale wytopi się podczas grillowania i nada dodatkowego smaku szaszłykom. Szaszłyki drobiowe idealnie komponują się z orzeźwiającym dipem jogurtowym.


SZASZŁYKI DROBIOWE

SKŁADNIKI

500 gramów mięsa z wyluzowanych udek kurczaka;
1 łyżka startego świeżego imbiru;[FMP]
łyżka ostrej, mielonej papryki;
1 płaska łyżka mielonej kurkumy;
łyżeczka mielonej kolendry;
oliwa z oliwek;
sól;


SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

1. Przygotuj 500 gramów mięsa z wyluzowanych udek kurczaka. Mięso umyj pod bieżącą wodą i bardzo dobrze osusz ręcznikami papierowymi. Odkrój nadmiar tłuszczu.

kawałki mięsa z kurczaka

2. Do miski wlej 2-3 łyżki oliwy extra vergine i dodaj: 1 łyżkę startego świeżego imbiru, 1 łyżkę ostrej, mielonej papryki, 1 łyżkę mielonej kurkumy i 1 łyżeczkę mielonej kolendry. Całość dobrze wymieszaj.

przygotowywanie marynaty do mięsa

3. Dokładnie obtocz kawałki kurczaka w marynacie, przykryj miskę folią spożywczą i wstaw ją do lodówki najlepiej na całą noc.

Szaszłyki drobiowe po marokańsku

4. Na godzinę przed planowanym grillowaniem wyjmij mięso z lodówki, aby nabrało temperatury otoczenia. Zamarynowane mięso z kurczaka nabijaj na patyczki tworząc szaszłyki. Jeżeli będziesz grillować na ruszcie patyczki uprzednio namocz w wodzie, aby nie spaliły się na ogniu podczas grillowania.

Szaszłyki drobiowe po marokańsku

5. Smaż szaszłyki drobiowe na patelni grillowej. Jeśli użyjesz mięsa z udek kurczaka powinno to potrwać około 8-10 minut, jeśli piersi z kurczaka odpowiednio krócej. Jeżeli używasz grilla ogrodowego pieczenie będzie błyskawiczne. Pamiętaj, że mięso kurczaka smaży się szybko. Jeżeli „przeciągniesz” będzie suche, zwłaszcza szaszłyki przyrządzone z piersi z kurczaka.

Szaszłyki drobiowe po marokańsku

6. W trakcie smażenia obracaj szaszłyki, aby pięknie się zrumieniły i usmażyły.

Szaszłyki drobiowe po marokańsku[/FMP]


SZASZŁYKI DROBIOWE

Podawaj z pysznym dipem jogurtowym z kolendrą (jak go zrobić dowiesz się <<TUTAJ>>).

Szaszłyki drobiowe po marokańsku


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *