Stary Kleparz to prawdziwa krakowska legenda i tradycja. Kupisz tutaj nie tylko produkty prosto „od baby”, ale poznasz również najświeższe plotki z miasta…  Kiedyś produkty kupowało się na lokalnych targach, bazarach i innego tego typu miejscach, gdzie spotykali się rolnicy, wytwórcy, drobni kupcy itp.. Handel kwitnął, a coraz to nowe towary z całego świata znajdywały swoich amatorów. W okresie przejściowym takimi miejscami zawładnęli handlarze (w negatywnym tego słowa znaczeniu). Wykorzystując naiwność kupujących oferowali towar nie swój, lecz kupiony w hurtowniach. Handlarze stali się właściwie pośrednikami żyjącymi z prowizji (marży). Jakość towaru zeszła na szary koniec.

STARY KLEPARZ ROZKWITA

Te czasy mijają; i choć w dalszym ciągu to pośrednicy dominują na lokalnych bazarach, z radością stwierdzam, że na krakowskim Starym Kleparzu ten trend dość szybko odwraca się. Coraz więcej jest sprzedawców, którzy oferują własne wyroby. A jeśli nawet nie własne to dobierają je bardzo starannie i są w stanie o każdym oferowanym produkcie dokładnie opowiedzieć. Jakość wraca na targowiska, place, bazary. Krakowski Stary Kleparz, który istnieje w tym miejscu od XIV wieku (plac) w ostatnich latach odzyskuje swoją świetność; z roku na roku sprzedających i kupujących jest coraz więcej.

CORAZ LEPSZE PRODUKTY

Stary Kleparz zaczyna pękać w szwach. Widać jednoznacznie, że Polacy wracają tłumnie do robienia zakupów w takich miejscach kosztem bezosobowych, wielkopowierzchniowych sklepów. I choć w dalszym ciągu trzeba uważać w takich miejscach na „cwaniaków”, to nie ulega wątpliwości, że to do takich właśnie miejsc, jak Stary Kleparz należy przyszłość. Bo Polacy wbrew pozorom lubią jeść dobrze.

MIEJSCE SPOTKAŃ

Na Starym Kleparzu jestem kilka razy w tygodniu, a wizyta sobotnia to wręcz obowiązek. To już nie tylko zakupy, ale wręcz spotkanie towarzyskie (więcej dowiesz się <<TUTAJ>>). W którym ze sklepów z personelem jesteście „za Pan brat”? Czy poznacie tam najświeższe plotki w całego miasta? Gdzie dowiecie się, jakimi problemami dnia bieżącego żyją ludzie? Zapraszam na krakowski Stary Kleparz – poznajcie miejsca, w których można kupić znakomite mięso, jajka, owoce i warzywa, a także specjały węgierskie i włoskie. Zapraszam na Stary Kleparz w Krakowie.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *