Soelden i jego tereny narciarskie zaspokoją gusta najwytrawniejszych narciarzy i snowboardzistów. To właśnie tutaj znajdują się jedne z najważniejszych i najbardziej renomowanych terenów narciarskich w Europie. Początkujący niespecjalnie mają co tutaj szukać, a Ci, co chcą przygodę z nartami dopiero zaczynać powinni tego miejsca wręcz unikać. Dla pozostałych te położone w austriackiej dolinie Otztal (Tyrol) tereny to narciarski raj.

SOELDEN MEKKA DLA NAJLEPSZYCH

Trzy główne rejony narciarskie w tym uroczym miejscu oferują mnóstwo świetnych i doskonale przygotowanych tras. Tereny te to Gaislachkogl, Hochsoelden i Rettenbach. Ośrodki te położone są na wysokości pomiędzy 2000 – 3000 mnpm, co gwarantuje znakomite warunki narciarskie przez długie miesiące. Dość powiedzieć, że to właśnie w tej słynnej wiosce już w październiku inaugurują Puchar Świata Alpejczycy. Również godną odnotowania atrakcją jest platforma widokowa znajdująca się na lodowcu Tiefenbach. Z wysokości powyżej 3000 mnpm rozpościera się absolutnie fenomenalny widok na bliższą i dalszą okolicę.


SPRÓBUJ SWYCH SIŁ

Tutejsze tereny w przeważającej mierze oferują trasy oznakowane jako czarne i czerwone, przy czym trzeba pamiętać, że trasy czerwone w Polsce nijak mają się do tras czerwonych w w Alpach, w tym w Austrii. Jeżeli dobrze się czujesz na „polskich” czerwonych swoją przygodę z nartami w Alpach zacznij od tras niebieskich. Dopiero potem, gdy oswoisz się ze specyfiką alpejskich nartostrad pomyśl o spróbowaniu swych sił w tym miejscu.


DUŻO ROZRYWKI PO NARTACH

Oferta apres-ski jest tutaj bardzo bogata, choc nie ma co ukrywać, że to głównie młodzi ludzie znajdą tutaj dla siebie sporo rozrywkowych miejsc. I choć w dzień miasteczko jest dość sennym miejscem to wieczorami odbywają się tutaj iście ogniste imprezy. Tak więc jeżeli oczekujesz świętego spokoju „po nartach” masz dwa wyjścia. Albo zamieszkać na obrzeżach tego słynnego ośrodka, albo w miejscowościach ościennych.


Nie jestem wielkim fanem tego miejsca. Nie leży mi jego kiepska architektura i niezbyt interesujący dla mnie rozkład tras narciarskich. Oferta apres-ski jest dla mnie zbyt monotonna, uboga. Mimo to szczerze polecam Wam to miejsce. Wszak chodzi o to, by wyjeździć się na nartach za wszystkie czasy. A to tutejsze tereny po prostu gwarantują.


Poszusuj również w DOLOMITACH więcej dowiesz się <<TUTAJ>>.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *