Sardynki smażone na oliwie jadane są wręcz nałogowo w krajach basenu Morza Śródziemnego. Ryba rybie nierówna, zarówno jeśli chodzi o smak, ale i zawartość tłuszczów i kwasów omega 3. Sardynki nie dość, że mają najwięcej kwasów Omega-3 ze wszystkich ryb, to są po prostu bardzo smaczne. Na nasze szczęście świeże sardynki można kupić już coraz częściej w naszych sklepach. Sardynki smażone to znakomita przekąska dla wszystkich. No chyba, że zaczniesz robić rybie sekcję i będziesz wyjmować każdą ość. W sardynkach ości są małe, a podczas smażenia miękną i spokojnie można  jeść rybkę w całości. Pod rozwagę wziąłbym jedynie jedzenie kręgosłupów i głów, ale znam i takie osoby, które „jedzą, jak leci”.


SARDYNKI SMAŻONE

SKŁADNIKI:

  • 500 gramów świeżych sardynek;
  • mąka pszenna;
  • 1 cytryna;
  • oliwa z oliwek (do smażenia);
  • sól morska;

SARDYNKI SMAŻONE PRZYGOTOWANIE:

1. Wypatrosz 500 gramów świeżych sardynek. Robi się to naprawdę łatwo i błyskawicznie, nie ma co się do tego zniechęcać.

świeże sardynki

2. Jeżeli tego właśnie chcesz, to odetnij rybom głowy i zeskrob drobne łuski, jeżeli są. Oczywiście możesz pozostawić rybkom głowy, dzięki czemu ryby będą się zdecydowanie lepiej prezentowały na talerzu. Ze względów praktycznych (łatwość jedzenia) możesz jednak te głowy odciąć – ja robię to zamiennie, zwykle w zależności od wielkości sardynek. Tuszki dobrze wypłucz pod bieżącą wodą i osusz ręcznikiem papierowym.

solenie sardynek

Kuchnia Tomka

Tylko sprawdzone przepisy
Uzyskaj dostęp na 30 dni za 20,00 PLN. Sposób zapłaty: przelew Dotpay

Podaj swój email, aby uzyskać kod dostępu do wszystkich przepisów.

Sprawdź
Kup terazZapoznaj się z Regulaminem sprzedaży https://www.kuchniatomka.pl/regulamin-sprzedazy

7. A dla niecierpliwych ściągawka poniżej, czyli sardynki smażone „w pigułce”.

Sardynki smażone na oliwie

Co powiesz na SMAŻONE w oliwie ZIEMNIAKI? Przepis <<TUTAJ>>.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *