Sałatka z prawdziwków to propozycja przystawki w stylu włoskim. Na surowo, bo grzyby (jak carpaccio) należy kroić na świeżo, najlepiej takie prosto z lasu. To danie nie jest dla każdego, ale jestem przekonany, że każdy powinien surowego prawdziwka spróbować. Tylko w taki oto sposób można docenić jego naturalny, oryginalny smak. Sałatkę robi się bardzo szybko i należy ją spożywać od razu po jej przygotowaniu. Nie pozwól, aby grzyby czekały, bo stracą swoją sprężystość i chrupkość. Oczywiście grzyby muszą być pierwszej klasy, to znaczy zdrowe i świeże. Inne nie wchodzą w ogóle w rachubę.


SAŁATKA Z PRAWDZIWKÓW

SKŁADNIKI

kilka sztuk zdrowych, jak najświeższych prawdziwków;
oliwa extra vergine;
szczypiorek;
1 cytryna;
sól, pieprz;


SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

1. Przygotuj i oczyść kilka średniej wielkości prawdziwków. Nie mocz grzybów, lecz oczyść je pędzelkiem, a następnie przelej szybko bieżącą wodą. Dobrze, bardzo dobrze osusz ręcznikami papierowymi. Do przyrządzenia sałatki potrzebne będą również: najwyższej jakości oliwa extra vergine, cytryna, szczypiorek, sól, pieprz.

świeże prawdziwki i pęczek szczypiorku

2. Grzyby pokrój wzdłuż w dość cienkie plasterki w taki sposób, aby zachowały swój kształt. Dzięki temu grzyby wizualnie będą zachęcały do ich skonsumowania 😉 Unikaj siekania grzybów w drobną kosteczkę albo co gorsza mielenia (poza grzybami suszonymi w uzasadnionych przypadkach). Sałatka z prawdziwków musi dobrze wyglądać.

pokrojone w plastry grzyby

3. Rozłóż pokrojone grzyby na talerzu. Rozłóż je w taki sposób, aby wyglądały jak najatrakcyjniej i zachęcały do ich zjedzenia 🙂

plastry prawdziwków rozłożone na dużym talerzu

4. Grzyby skrop jak najwyższej jakości oliwą extra vergine, sokiem ze świeżo wyciśniętej cytryny i posyp posiekanym szczypiorkiem.

Sałatka z prawdziwków


SAŁATKA Z PRAWDZIWKÓW

Przed podaniem posyp solą i świeżo zmielonym pieprzem. Podawaj od razu.

Sałatka z prawdziwków


A gdy chęć na ZUPĘ GRZYBOWĄ Cię najdzie kliknij <<TUTAJ>>.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *