Surówki i inne dodatki Wege

SAŁATKA COLESLAW czyli surówka jak się patrzy

Sałatka Coleslaw

Sałatka Coleslaw to jedna z najbardziej popularnych sałatek. W rozumieniu kuchni polskiej ta znana sałatka jest po prostu surówką. Takowych jednak poza Polską niewiele, więc przyjęto nazwę obiegową sałatka. Jej bazą jest biała słodka surowa kapusta, do której dodać można marchew, ananasa i jeden Bóg raczy wiedzieć co jeszcze. Składniki łączy się zwykle majonezem. Ja zapraszam Was na moją wersję sałatki Coleslaw.


SAŁATKA COLESLAW PRZEPIS

SKŁADNIKI

500 gramów białej kapusty
marchewka
czerwona cebula (niezbyt duża)
mała cytryna
majonez
jogurt grecki
sól, pieprz


SAŁATKA COLESLAW SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

1. Przygotuj wszystkie składniki. Główka kapusty nie powinna być zbyt mocno zbita, lecz lekka jak powiew bryzy morskiej.

Sałatka Coleslaw składniki

2. Kapustę szatkuj według własnego uznania. Niektórzy wolą grube sprężyste paski, inni sieczkę zbliżoną do siana. Pamiętać jednak należy, że skoro to surówka to kapustę będziecie zajadać surową. A zatem jeżeli Wasze uzębienie rusza się jak mrówki w kopcu lepiej posiekajcie kapustę drobniej.

szatkowanie kapusty

3. Do poszatkowanej kapusty zetrzyj na dużych oczkach tarki marchewkę.

starta marchewka

4. Obierz i pokrój w bardzo drobną kotkę cebulę. Dodając ją do sałatki uważaj, żeby nie zdominowała jej smaku. Następnie wyciśnij sok z cytryny bezpośrednio do miski z warzywami.

Sałatka Coleslaw

5. Dodaj do sałatki Coleslaw po dwie łyżeczki majonezu i jogurtu greckiego. Jogurt powinien być gęsty i mieć zawartość minimum 5% tłuszczu. Następnie dodaj sól i sporo zmielonego pieprzu. Teraz zamieszaj dokładnie całość delikatnie naciskając kapustę, aby puściła nieco swoich soków.

blank

6. Spróbuj swoją sałatkę Coleslaw. Będzie kwaśna, wiem. Sok z cytryny i jogurt są tego powodem. Zwykle dodaje się nieco cukru do przełamania tej kwaśności, ja jednak wolę dołożyć w takim przypadki jeszcze nieco startej marchewki. Finalnie, uwierzcie, po odstaniu 2-3 godzin ta kwaśność niemal całkowicie i tak zanika.

Sałatka Coleslaw


SAŁATKA COLESLAW SPOSÓB PODANIA

Podawaj jako surówkę do czego tylko Ci się zamarzy. Znakomicie pasuje do dań z grilla, do ryb, do burgerów.

Sałatka Coleslaw


Przygotuj łatwo <<łazanki z białą kapustą>> i kiełbasą. Coś pysznego.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.