W najbliższy weekend ruszają wiedeńskie jarmarki świąteczne. To jedna z najciekawszych imprez, jaka odbywa się rokrocznie w majestatycznej i pięknej stolicy Austrii Wiedniu. Rozstawiono tradycyjnie kilkanaście jarmarków w różnych rejonach miasta, oczywiście większość w jego centrum. Każdy z jarmarków ma swój unikalny charakter i klimat, warto więc  odwiedzić wszystkie. Wiedeńskie jarmarki należą do najciekawszych w całej Europie i przyciągają z roku na rok coraz większe rzesze zwiedzających. Z tego względu jeżeli macie taką możliwość lepiej odwiedzić je w środku tygodnia.

jarmark przed wiedeńskim Ratuszem
Najbardziej obleganym jarmarkiem w Wiedniu jest ten zlokalizowany przed miejskim Ratuszem

WIEDEŃSKIE JARMARKI ŚWIĄTECZNE

W weekendy na jarmarkach w Wiedniu potrafi być naprawdę tłumnie. Coraz popularniejsze stają się jednodniowe, zorganizowane wyjazdy na tego typu imprezy. Najczęściej docierają tutaj wycieczki z turystami z Budapesztu, Bratysławy, Słowenii, Polski i Czech. Generalnie jednak do Wiednia, ze względu na jego atrakcyjność, zjeżdżają się turyści z całego świata. Magia Świąt i majestat cesarsko królewskiej stolicy Austrii z jej pięknymi zabytkami przyciągają amatorów piękna i dobrego smaku.

wiedeńskie jarmarki świąteczne
Jarmark przed Pałacem Schönbrunn

MAGIA ŚWIĄT

Gdy tłumnie, jedynie co można zrobić to odpuścić i dać się ponieść magii zbliżających się Świąt. Niespiesznie przemieszczać się pomiędzy straganami, degustować grzane wino, czy pieczone kartofle. Spróbować pięknie pachnących pieczonych kasztanów, czy po prostu zjeść wiedeńską kiełbaskę. Bez względu na wszystko Wiedeń odwiedzać warto zawsze. To piękne miasto, które dba zarówno o dobro swoich mieszkańców, jak i zadowolenie turystów. Wiedeńskie jarmarki świąteczne to jedynie potwierdzają.

wiedeńskie jarmarki świąteczne
Kulinarny numer 1 na wiedeńskich jarmarkach, czyli pieczony ziemniak „gigant” podawany z wybranymi dodatkami.

Zobacz listę wszystkich WIEDEŃSKICH JARMARKÓW bożonarodzeniowych <<TUTAJ>>A jak jest w Wiedniu podczas Adwentu na jarmarkach możecie zobaczyć poniżej.


Zobacz również jarmark świąteczny w Norymberdze <<TUTAJ>>.2 thoughts on “Ruszają WIEDEŃSKIE JARMARKI świąteczne”

  1. Miło pozdrawiam. Bardzo spodobało mi się gotowanie razem z Kuchnią Tomka. Kaiserschmarrn zagościł na stałe na niedzielne śniadanie. Dziękuję za newsletter. ??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *