Roladki wieprzowe faszerowane cebulą i ogórkiem kiszonym smakować powinny każdemu. Schab wieprzowy to idealne mięso, aby przyrządzić takie roladki. Można go wypełnić niemal wszystkim, a smakować będzie tak, czy siak. Tym razem nadzienie proponuję ograniczyć do absolutnego minimum. A zatem tylko dobre, domowe ogórki kiszone i cebula. Oczywiście jeśli wolisz zamiast schabu użyj np. karkówki. W takim przypadku rolady będą bardziej soczyste, ale i dość tłuste, Twój wybór. Roladki wieprzowe piecze się (tak, piekę je, nie smażę tym razem) szybko. Trzeba uważać, by nie „przeciągnąć” ich, bo schab szybko wysusza się podczas obróbki cieplnej, a wtedy jest niesmaczny.


ROLADKI WIEPRZOWE

SKŁADNIKI:

  • 3 kotlety schabowe każdy po około 150 gramów;
  • trzy duże ogórki kiszone;
  • 2-3 cebule;
  • słodka, mielona papryka;
  • sól, pieprz;

ROLADKI WIEPRZOWE PRZYGOTOWANIE:

1. Przygotuj 3 duże ogórki kiszone (najlepiej domowej roboty) i 3 cebule; ogórki pokrój wzdłuż w słupki, a cebule w piórka.

posiekana w piórka cebula oraz pokrojone w słupki ogórki kiszone

2. Trzy kotlety schabowe każdy po około 150 gramów rozbij tłuczkiem przez folię spożywczą, posól, popieprz i oprósz słodką, czerwoną papryką. Jeżeli lubisz możesz oprószyć kotlety również ostrą papryką.

rozbity kotlet wieprzowy z przyprawami

3. Na kotlety nakładaj cebulę i ogórka kiszonego.

faszerowania kotleta cebulą i ogórkiem

4. Zwiń kotleta w roladę i zepnij wykałaczką tak, aby nie rozpadł się podczas pieczenia.

ROLADKI WIEPRZOWE z ogórkiem kiszonym

5. Oprósz gotowe roladki czerwoną, słodka papryką i piecz w piekarniku na grillu w temperaturze 220 stopni przez około 20 minut.

ROLADKI WIEPRZOWE z ogórkiem kiszonym


ROLADKI WIEPRZOWE Z OGÓRKIEM KISZONYM

Podawaj w lecie z ulubionymi warzywami lub w zimie z ugotowanymi na parze mrożonymi warzywami. W obu przypadkach idealnymi dodatkami będą kaszą jaglaną i koniecznie musztarda Dijon.

ROLADKI WIEPRZOWE z ogórkiem kiszonym

A może jednak tradycyjną ROLADĘ ŚLĄSKĄ? Przepis <<TUTAJ>>.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *