Pimientos de Padron to przepyszne maleńkie, słodkie, zielone papryczki, bardzo chętnie jadane jako tapas w Hiszpanii. Wystarczy wrzucić je na bardzo krótko na rozgrzaną oliwę (patelnia), aby nieco zmiękły i lekko się zrumieniły (góra 2 minuty smażenia). Po usmażeniu należy odsączyć je z nadmiaru tłuszczu na ręcznikach papierowych lub taki ręcznik papierowy umieścić w casueli, czyli małym naczyniu glinianym używanym w Hiszpanii do tapasów (na zdjęciu).

PIMIENTOS DE PADRON

Te małe papryczki podaje się posypane grubo mieloną solą morską, a zajada łapiąc papryczki za ogonki. Dlatego też podczas ich przygotowywania nie należy ich odrywać od papryki. Uwaga: ponoć jedna na kilkadziesiąt papryczek jest bardzo ostra, więc lepiej uważać przy zajadaniu się nimi. Ostatnio takie papryczki miałem okazję kupić w jednym z supermarketów w Krakowie. Jeżeli je zobaczycie kupcie, bo to znakomita i zdrowa przekąska. Również na grilla.

POKOCHAJ PAPRYKĘ POKOCHAJ MAJORKĘ

Jak je przyrządzić dowiesz się <<TUTAJ>>

A co dobrego jeszcze można zjeść na słonecznej MAJORCE? Obejrzyj galerię zdjęć z mojej podróży kulinarnej na tę przepiękną śródziemnomorską wyspę – kliknij <<TUTAJ>> , aby zobaczyć galerię.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *