pierogi z jagodami

Pierogi z jagodami to obowiązkowa letnia pozycja dla dużych i małych. Czy to na obiad, czy na kolację, a może i bez okazji. Jak nie kochać tych małych, porzeczkowego koloru leśnych owoców zwłaszcza, gdy zatopione w gęstej, kwaśnej, wiejskiej śmietanie i cukrem posypane…

PIEROGI Z JAGODAMI

No kochać je trzeba i większość z nas je uwielbia. Jak truskawki są bardzo krótko jedynie latem, więc korzystać trzeba z nich intensywnie. Do ciast są wspaniałe, do naleśników, w cukrze zatopione na zimę idealne, ale jednak… Pierogi z jagodami u mnie wygrywają zawsze. Przed zakupem na placu popróbować je trzeba, by poczuć ich leśny smak. Gdy nie smakują lasem nie kupuj. A najlepiej, jak możesz w lesie nazbierać własnoręcznie, to i smakować będzie lepiej.

borówki jagody

WIEJSKA ŚMIETANA ROBI RÓŻNICĘ

Może pamiętasz z dzieciństwa, jak smakowała na wsi u babci gęsta, kwaśna śmietana… Była tak gęsta, że prawie jak kwaśne (zsiadłe) mleko można ją było kroić nożem… Taka śmietana nałożona na pierogi z jagodami zrobi wielką różnicę. Musi być wyraźnie kwaskowa i tłusta, jak należy. Jest lato, są pyszne owoce… Jedz smacznie, lokalnie i zdrowo. Zrób pierogi z leśnymi jagodami. Polej porządną śmietaną, posyp cukrem. Uwierz, nie przytyjesz od takiego obiadu, a wspomnień będzie co niemiara.

jagody borówki pierogi

Sprawdzony, najlepszy – bo od babci przepis na PIEROGI Z JAGODAMI znajdziesz <<TUTAJ>>.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *