Pierogi ruskie przepis najlepszy sprawdzony

Wyjątkowy dzięki trikom przepis na słynne pierogi ruskie, czyli takie z twarogiem i ziemniakami.

Wyjątkowy dzięki trikom przepis na słynne pierogi ruskie, czyli pierogi z twarogiem i ziemniakami. Chyba większość z nas kocha pierogi ruskie. Ja uwielbiam szczególnie te domowe, kiedy farsz mogę doprawić po swojemu. Zapewne masz swój przepis, czy jakiś sekretny składnik, który czyni Twoje ruskie najlepszymi na świecie. Porównaj go z moim i ulepsz swoje pierogi. Przy robieniu pierogów faktycznie trzeba się trochę natrudzić. Jednak domowe pierogi udowadniają, że dania robione w domu smakują zdecydowanie lepiej, aniżeli te kupne.

Składniki

400 gramów mąki pszennej;
1 jajko;
2 łyżki oliwy z oliwek;
pół łyżeczki soli;
800 gramów mączystych ziemniaków;
500 gramów tłustego twarogu;
1 lub 2 cebule;
masło;
sól, pieprz;

Przepis na pierogi ruskie

Moje wieloletnie poszukiwania najlepszego sera do „ruskich” zakończyłem wyborem twarogu tłustego, który mam szczęście kupować bezpośrednio u osoby, która go wytwarza z mleka własnych krów. To pyszny, pełnotłusty twaróg. Przygotuj zatem 500 gramów jak najlepszego twarogu. Twaróg zmiel w maszynce i przełóż do dużej miski.

Obierz i ugotuj 800 gramów mączystych ziemniaków. Ugotowane ziemniaki odcedź i przeciśnij przez praskę, a następnie pozostaw do przestygnięcia.

Pokrój w drobną kostkę 1 lub 2 duże cebule (według uznania, ja lubię dużo cebuli), a następnie przesmaż dobrze na maśle, ja preferuję cebulę mocno zrumienioną, nawet lekko przypaloną.

Przesmażoną cebulę przełóż do miski. Dodaj również przepuszczone przez praskę ziemniaki, sporo soli i pieprzu, moje „ruskie” muszą być naprawdę pieprzne.

Porada-> farsz powinien być doprawiony intensywnie; w pierogach i tak straci nieco swojej „mocy”.

Wymieszaj dokładnie farsz, doprawiając go jeszcze w razie potrzeby. Przykryj miskę folią spożywczą i odstaw farsz na godzinę, aby nieco się przegryzł. Nie ukrywam, że ja farsz robię dzień wcześniej właśnie po to, aby lepiej się przegryzł i takie rozwiązanie Wam proponuję, ale wiem, że nie zawsze jest to możliwe. Wtedy godzina winna być OK.

Na blat przesiej przez sitko 400 gramów pszennej mąki. Dodaj 1 żółtko, pół łyżeczki drobnej soli i wlej 2 łyżki oliwy, a następnie wlej około 1 szklanki gorącej wody. Zagniataj ciasto około 10 minut, aż będzie miękkie i elastyczne. Zagniecione ciasto przykryj ściereczką i odstaw na 30 minut, aby gluten zaczął pracować, a ciasto zmiękło.

Po upływie wskazanego powyżej czasu wałkuj ciasto, aż uzyskasz pożądaną grubość (winno być dość cienkie). Następnie wykrawaj kawałki ciasta np. szklanką (moja „miarka” miała 8 cm średnicy). Na każde wykrojone kółko nakładaj farsz i sklejaj pierogi ruskie. Z podanych proporcji powinno wyjść około 50 pierogów.

Pierogi ruskie propozycja podania

Wrzuć pierogi ruskie na osoloną gotującą się wodę, a następnie gotuj pierogi na wolnym ogniu max 3 minuty od momentu ich wypłynięcia. Podawaj okraszone zrumienioną na maśle cebulą albo ze skwarkami z wędzonej słoniny.


Wypróbuj unikalny przepis na gnocchi z dorszem.


Rekomendowane przepisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *