Otwarcie sezonu narciarskiego w Alpach otwarcie za pasem – większość ośrodków narciarskich rusza z końcem listopada. Choć powstaje coraz więcej ośrodków narciarskich w różnych częściach Europy (można poszusować w Skandynawii, Pirenejach, a z bardziej nietypowych kierunków w … Gruzji i w Turcji), to jednak właśnie alpejskie kurorty, ich infrastruktura, a przede wszystkim ilość, jakość i różnorodność tras jeszcze długo będą nie do pobicia. Świetne trasy na lodowcach, te łagodniejsze w słonecznej Karyntii i Dolomitach, zawodowe trasy w Solden, rodzinne trasy na Kitzsteinhorn, prestiżowy Zermatt z najwyżej docierającą kolejką linową w Europie, wspaniałe tereny w Ischgl, dyskretne Bad Gastein i Bad Hofgastein… Naprawdę jest w czym wybierać.

OTWARCIE SEZONU NARCIARSKIEGO

Jedyne wady szusowania w Alpach to odległość i … niestety ceny. Jest coraz drożej. Nie ma co ukrywać, że narciarstwo to naprawdę kosztowne hobby. Mimo tego zdecydowanie warto poświęcić np. jeden z dwóch tygodni wakacji letnich na rzecz jednego tygodnia na nartach w zimie. Przeżyjecie coś wspaniałego i niezapomnianego, o przewietrzeniu płuc i poprawie kondycji nie wspomnę.

W ciągu najbliższych kilku dni przedstawię Wam kilka swoich typów ośrodków narciarskich w Alpach; ciekawy jestem Waszych opinii na ich temat i oczywiście Waszych typów. A póki co szlifujemy formę i czekamy na … wyjazd na narty. Bo śnieg w Alpach już jest.


Jak na narty w Alpy to może do SOLDEN? Więcej dowiesz się <<TUTAJ>>.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *