Ostermalms Saluhall to prawdziwa perełka na kulinarnej mapie szwedzkiej stolicy. Ostermalm to bardzo elegancka dzielnica Sztokholmu, w której aż roi się od luksusu. Na każdym kroku spotkać można eleganckie budynki, centra handlowe i całkiem sporo Ambasad najważniejszych krajów świata. Właśnie tutaj znajduje się chyba najbardziej eleganckie kulinarnie miejsce w całej Szwecji.

OSTERMALMS SALUHALL

W roku 2007 ta luksusowa hala targowa, a raczej delikatesowa nagrodzona została mianem 7-mej hali targowej świata. Hala działa od blisko 130 lat i jest znana na całym świecie jako miejsce z bogatą ofertą żywności na absolutnie najwyższym, światowym poziomie. Tę ekstremalnie wysoką jakość udaje się zachować między innymi dlatego, że w hali swoje stoiska ma jedynie 17 handlowców, przy czym w zdecydowanej większości są to firmy rodzinne, wielopokoleniowe.

TRADYCJA, JAKOŚĆ I PODEJŚCIE

W Ostermalms Saluhall oprócz jakości i tradycji kładzie się szczególny nacisk na sposób obsługi klientów. Każdy sprzedający zna każdy szczegół produkcji swoich dóbr i wie wszystko o tym, co oferuje. Potrafi odpowiedzieć na każde pytanie klienta. Pożądanym jest wręcz, aby przed zakupem poradzić się sprzedawcy na temat jego produktów, dopytać o to i owo, spytać, co ma do zaoferowania na konkretną okazję lub poprosić o dobór produktów do specjalnych okazji.

Ostermalms Saluhall świeże ryby i owoce morza


NIE TYLKO PRODUKTY

W Ostermalms Saluhall oprócz zrobienia zakupów można dobrze, naprawdę dobrze zjeść. Jest tutaj restauracja oferująca dania w stylu Tex-Mex, jest restauracja z tradycyjną kuchnią szwedzką, w której zjeść można między innymi wybornego gravlaxa, czy też solidną porcję tradycyjnych klopsików szwedzkich. I jest jeszcze jedna, szczególna restauracja. To restauracja Lisy Elmqvist założona w 1920 roku, a która prowadzona jest w tym miejscu już przez czwarte pokolenie Elmqvistów. Można tutaj zjeść najlepsze i najwyższej jakości ryby i owoce morza z całego świata w doskonałej odsłonie. Jest oczywiście do tych specjałów bogata karta win. I choć ceny w tej restauracji są bardzo wysokie to na stolik czeka się naprawdę długo, o ile nie dokonało się wcześniejszej rezerwacji.

DUŻO I TANIO CZY MAŁO A DOBRZE

Zapraszam na wycieczkę do Ostermals Saluhall – luksusowej hali spożywczej w centrum Sztokholmu. Przekonajcie się, że dużo i tanio zwykle nie idzie w parze ze słowem „dobrze”. Według mnie kluczem jest jeść mniej, ale za to coś wyjątkowego wysokiej jakości. Dlatego Ostermalms Saluhall tak bardzo mnie urzekło, bo oferuje wszystko co najlepsze. A na odrobinę luksusu każdy z nas raz na czas powinien sobie pozwolić.

SPOKOJNIE TO TYLKO AWARIA

Od roku 2016 historyczny budynek, w którym od blisko 130 lat odbywa się targ znajduje się w remoncie, którego koniec przewidziany jest na drugą połowę 2019 roku. Na czas remontu targ odbywa się w sąsiednim budynku hali Ostermalmstorg.Link do OSTERMALMS SALUHALL znajdziesz <<TUTAJ>>.

Podobną relację ze SZTOKHOLMU znajdziesz <<TUTAJ>>.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *