W tym sezonie w Alpach można będzie „wyjeździć” aż 2750 km na jednym karnecie. Stanie się tak dzięki federacji utworzonej z 23 dużych ośrodków narciarskich z rejonu Tyrolu, Salzburga i Kitzbuhel. Dzięki połączeniu sił na jednym skipassie można będzie swobodnie szusować w Tyrolu, Salzburgu, Karyntii, a nawet w Bawarii i Styrii. Tereny obsługiwać będzie aż 900 wyciągów narciarskich, które czynne będą przez 200 dni w roku. Do terenów objętych Super Ski Card należą między innymi trzy ośrodki na lodowcach i sześć ośrodków, w których odbywają się regularnie alpejskie zawody Pucharu Świata.


2750 KM NA JEDNYM KARNECIE ZA ROZSĄDNĄ CENĘ

A jak jest z cenami? Karnet narciarski ważny na cały okres  zimowy, tj. od połowy października do 1 maja następnego roku kosztować będzie 774 Euro. Wariantów zakupu karnetu na ten drugi na świecie pod względem wielkości teren narciarski będzie kilka; amatorzy tygodniowych wypadów na narty w Alpy za 6-dniowy karnet zapłacą 272 Euro.

Artykuł szczególnie uważnie przeczytać powinni górale z Zakopanego. Od 20 lat nie potrafią dogadać się w sprawie połączenia dwóch sąsiadujących ze sobą pagórków jednym wyciągiem na jednym karnecie.

<<MAPA OŚRODKÓW NALEŻĄCYCH DO FEDERACJI TUTAJ>>


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *