Nowy Jork w siedem dni to szalony pomysł. To miasto jest tak ogromne, że niektórym życia nie starcza, aby je ogarnąć. Powiedzenie, że Nowy Jork to miasto, które nigdy nie zasypia jest chyba najtrafniejszym określeniem jakiegokolwiek miasta na świecie. Bo Nowy Jork naprawdę nie zasypia nigdy. Jak zatem ogarnąć go w 7 dni? Ano da się, choć łatwo nie będzie.

Nowy Jork w 7 dni – jak się przygotować, część 4

Przed wyjazdem najistotniejszymi sprawami do załatwienia są: znalezienie noclegu, zakup biletu lotniczego, zaplanowanie pobytu, zakup karnetu zniżkowego na zwiedzanie, instalacja najpotrzebniejszych aplikacji na smartfona i zakup … wygodnych butów do chodzenia. Reszta jest nieistotna. Dzisiaj część 4 mini poradnika, czyli

ZAKUP KARNETU ZNIŻKOWEGO NA ZWIEDZANIE

NOWY JORK W 7 DNI - jak się przygotować, część 4

Masz już bilet lotniczy, masz zarezerwowany nocleg, wiesz już co chcesz zobaczyć w Nowym Jorku. Skoro jednak w Nowym Jorku jest drogo i tłoczno trzeba „przechytrzyć króliczka”… Oczywiście możesz pójść do Empire State Building i stanąć w długiej kolejce do kasy biletowej, tracąc nerwy, czas i pieniądze na drogie bilety.

PO BILETY BEZ KOLEJKI

Ale możesz też inaczej, lepiej. Mając zniżkowy karnet nie musisz stać w kolejce po bilety, lecz udać się od razu po ich odbiór oszczędzając czas i pieniądze. O nerwach nie wspomnę. Bramek kontroli bezpieczeństwa niestety nie da się ominąć – tutaj trzeba odstać swoje. Ale zanim wjedziesz na górę Empire State Building zniżkowy karnet daje Ci możliwość darmowego wstępu do sali, w której obejrzysz kilkuminutowy film w formacie 4-D. Siedząc w wygodnym fotelu przeniesiesz się do Empire State Building i w jego okolice. Zobaczysz go z lotu ptaka, z dołu, od środka. Po prezentacji spokojnie udać się możesz „windami do nieba”, aby spojrzeć na Nowy Jork z góry.

NOWY JORK W 7 DNI - jak się przygotować, część 4

CO TO JEST NEW YORK PASS

Powyżej przedstawiłem Wam, jak działa karnet zniżkowy New York Pass. Takich i podobnie funkcjonujących karnetów w Nowym Jorku jest kilka, ja jednak korzystałem właśnie z New York Pass. Sprawdził się, więc polecam go z czystym sumieniem.

New York Pass to karnet upoważniający Was do wstępu do ponad 90 najważniejszych atrakcji w Nowym Jorku. Zawsze upoważnia Was do bezkolejkowego odbioru biletu w miejscu, które zdecydowaliście się odwiedzić, czasem udaje się nie stać w kolejce do kontroli bezpieczeństwa (tylko niektóry obiekty nie przeprowadzają takiej kontroli).

NOWY JORK W 7 DNI - jak się przygotować, część 4

JAK ZDOBYĆ ZNIŻKĘ

New York Pass oferuje Ci kilka opcji – możesz go wykupić na 1, 2, 3, 5, 7 i 10 dni. Dzień, w którym go aktywujesz jest pierwszym dniem jego ważności i bez względu na to, czy będziesz z niego korzystać, czy nie od tego dnia liczy się jego ważność.

Przykładowo, jeżeli masz karnet 3-dniowy i „uruchomisz” go w poniedziałek, to będzie on ważny do środy włącznie. W tym czasie trzeba skorzystać, jak najwięcej i przeznaczyć te dni na zwiedzanie. Zrobienie sobie dnia wolnego od zwiedzania nie wstrzymuje w żaden sposób upływu czasu ważności karnetu… Widzisz, to kolejny dowód na to, że w Nowym Jorku nie ma czasu na relaks 😉

NOWY JORK W 7 DNI - jak się przygotować, część 4

JAK KUPIĆ KARNET

Karnet możesz zakupić przez internet na stronie www.newyorkpass.com – tam też znajdziesz wszystkie niezbędne informacje i wyjaśnienia. Przykładowo karnet 7 dniowy kosztuje 280 USD. Drogo? Jak to w Nowym Jorku… Ale zapewniam Cię, że gdyby nie ten karnet zwiedzenie tylko części wybranych przez Ciebie atrakcji kosztowałoby znacznie, znacznie więcej. To nie lipa, tak to tutaj działa i… faktycznie to działa.

Suma zaoszczędzonych przez Ciebie pieniędzy korzystając z NYP zależy od tego, jakie atrakcje zobaczysz. Im więcej odwiedzisz tych bardziej popularnych (czyli droższych), tym więcej oszczędzisz – to logiczne. Ja podczas swojego pobytu dzięki karnetowi zaoszczędziłem blisko 180 USD nie licząc czasu (pamiętasz? bezkolejkowy odbiór biletów).

NOWY JORK W 7 DNI - jak się przygotować, część 4

JAK ODEBRAĆ KARNET

Karnet możesz odebrać osobiście po przyjeździe do „Big Apple” – taka opcja jest bezpłatna. Możesz również zażyczyć sobie przesłanie go do Ciebie tak, aby do Nowego Jorku jechać już z karnetem w garści i nie tracić czasu na jego odbiór w mieście. W tym drugim przypadku musisz się liczyć z kosztem przesyłki na poziomie około 20 USD. Wtedy jednak nowiutki, jeszcze pachnący drukiem karnet będziesz trzymać w swoim ręku juz po kilku dniach.

NOWY JORK W 7 DNI - jak się przygotować, część 4

ZDECYDUJ, CO ZWIEDZIĆ

W poprzednim poście pisałem o planowaniu pobytu w Nowym Jorku i zaprojektowaniu własnych tras zwiedzania. Wiedząc o istnieniu i możliwości skorzystania z New York Pass możesz już teraz z iście zegarmistrzowską precyzją w 100 % zaplanować swój pobyt w Nowym Jorku.

Wiesz już co chcesz zobaczyć, więc możesz teraz zaplanować, kiedy to zrobić i w jakiej kolejności. Wszak zaprojektowane przez Ciebie trasy zwiedzania miasta obejmują rejony, w których znajdziesz niemal wszystkie najważniejsze atrakcje Nowego Jorku, a które zawiera oferta New York Pass… Twój wyjazd zbliża się milowymi krokami, Nowy Jork w 7 dni zaczyna stawać się coraz bardziej realny…


Część 1 znalezienie <<NOCLEGU>>

Część 2 zakup <<BILETU LOTNICZEGO>>

Część 3 jak <<ZAPLANOWAĆ POBYT>>

Część 5 instalacja <<APLIKACJI W SMARTFONIE>>

Część 6 zakup <<WYGODNYCH BUTÓW>>


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *