Naschmarkt to prawdziwa instytucja pięknego Wiednia. Ten znajdujący się w sercu stolicy Austrii targ jest najstarszym i najbarwniejszym wiedeńskim targiem. Jest też, co oczywiste, największym i najbardziej popularnym targiem w stolicy. W dobie globalizacji nadmierna popularność potrafi często zepsuć nawet największe atrakcje. Podobnie jest z Naschmarktem, który dzisiaj z jednego z największych i najciekawszych targów tej części Europy staje się powoli jedynie atrakcją turystyczną. Nadal nie brak tu jednak kątów, do których warto zajrzeć oraz smakołyków, których nie znajdziesz gdzie indziej.

NASCHMARKT TRZEBA ZOBACZYĆ

Naschmarkt to największy targ w Austrii. Czynny jest codziennie za wyjątkiem niedziel. Od poniedziałku do soboty można tutaj przyjść na spacer i/lub podziwiać, odkrywać i delektować się smakołykami i atmosferą. To właśnie w tym miejscu Wiedeń ukazuje jedną z cech swego charakteru, czyli wielokulturowość. To właśnie tutaj wiedeńskie smaki i wschodnioeuropejski urok mieszają się z powiewem Orientu i gorącym, południowym temperamentem. Na targu można kupić wszystko, czego tylko potrzeba w kuchni. Są więc owoce i warzywa, mięso i ryby, chleb i ser. Dodatkowo na gęsto ustawionych wzdłuż ulicy Wienzeile stoiskach sprzedawane są takie przysmaki, jak perski kawior, sushi, ostrygi czy olej z pestek dyni.


SZUKAJCIE, A ZNAJDZIECIE

Jedynie wtajemniczeni posiadają wiedzę o najlepszych miejscach na kupno wybranego towaru. U braci Umar czekają najświeższe owoce morza w całym mieście, u Herty Gruber legendarne T-Bone steki, których jakość stawiana jest na równi z wołowiną Kobe. Perski sprzedawca pan Maan z Zielarni może zaoferować nie tylko dowolną przyprawę świata, ale także wytwarza olejek z czarnuszki, znany i stosowany na całym Dalekim Wschodzie jako środek leczniczy na wiele dolegliwości.

GŁODNY? NA CO CZEKASZ

Warto również wiedzieć, że na targu znajduje się kilkanaście restauracji, w których można popróbować dań z całego świata. Oprócz tradycyjnej kuchni austriackiej rozsmakować się możesz w daniach kuchni chińskiej, tajskiej, włoskiej, śródziemnomorskiej, czy japońskiej. Napijesz się kieliszka szampana, do którego serwowane są świeże ostrygi lub truskawki (w sezonie). Albo zjesz tradycyjny austriacki podwieczorek brettjause (deska serów i wędlin), który popijać będziesz kieliszkiem czerwonego zweigelta.

naschmarkt
Sobotni pchli targ na wiedeńskim Naschmarkt

PCHLI TARG

W soboty przy zachodnim krańcu Naschmarktu odbywa się dodatkowo wiejski targ, na którym rolnicy sprzedają własne plony i regionalne wyroby. Kilka kroków od targu odbywa cotygodniowy pchli targ, na którym można pobuszować wśród antyków, książek, starych płyt, bibelotów i różnych ciekawostek. Ale dość gadania, to trzeba zobaczyć. Na zdjęciach, albo jeszcze lepiej na żywo.Co dobrego zjeść w Wiedniu? Dowiesz się <<TUTAJ>>.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *