Małopolski Festiwal Smaku zaprasza w najbliższą niedzielę na swoją kolejną odsłonę. Tym razem Festiwal zawita do stolicy Małopolski, do Krakowa. W niedzielę 15 września w okolicach Alei Róż i Placu Centralnego degustować będzie można mnóstwo smakowitości z Małopolski oraz dań i potraw przygotowanych z lokalnych i sezonowych produktów.

MAŁOPOLSKI FESTIWAL SMAKU  ZAPRASZA

Sądząc po smakołykach, jakie serwowano z poprzednich edycjach Festiwalu  np. w podkrakowskich Słomnikach i w Krakowie degustować będzie można prawdziwe rarytasy. Zadbają o to m.in. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, które na szczęście powoli odzyskują w naszym kraju należny im szacunek. Medialną twarzą Festiwalu jest Andrzej Polan, kucharz znany z kulinarnych programów telewizyjnych. Również i on przygotuje potrawy do degustacji dla żądnych dobrych smaków lokalsów.

małopolski festiwal smaku
Degustacja potraw na Małopolskim Festiwalu Smaku w Słomnikach

CUDZE CHWALICIE SWEGO NIE ZNACIE

Małopolski Festiwal Smaku to zgoła odmienna impreza od szerzących się wokół zlotów Food Trucków. Na tychże dominują potrawy z całego świata, lecz naszych krajowych jest jak na lekarstwo. Zjesz np. cevapcici i pljeskavicę, (najzwyklejsze mielone z Bałkanów), lecz naszego krajowego mielonego już nie. To dopiero byłby obciach, prawda?

małopolski festiwal smaku
Polska kuchnia jest fantastyczna. Może niezbyt finezyjna, ale smaku odmówić je nie można.

Na Małopolskim Festiwalu Smaku jedzenie smakuje zupełnie inaczej. W Słominkach podawano np. gołąbki z kaszą gryczaną i sosem z leśnych grzybów, żeberka po niedźwiedzku, krem z dyni z chrupiącą  grzanką i nutką imbiru, golonkę na kapuście, czy tort makowo-orzechowy. Myślę, że podczas krakowskiej edycji Festiwalu podobnych smakołyków nie braknie. Na pohybel Food Truckom.

JEDZCIE PIJCIE I ŚPIEWAJCIE

Zajeżdżajcie zatem do Krakowa, do Nowej Huty. Degustujcie małopolskie smaki i poznajcie prawdziwy Kraków, który dzisiaj „przesunął się” poza centrum. Będziecie mieć okazję zobaczyć Nową Hutę w nowym, nowoczesnym wydaniu. Nową Hutę zieloną i radosną. Nową Hutę w końcu smaczną. Wobec wypierania mieszkańców z centrum przez bezduszny przemysł turystyczny to właśnie takie miejsca, jak Nowa Huta stają się ostoją lokalsów. Myślę, że wybór Nowej Huty jako miejsca Festiwalu jest tego najlepszym przykładem. Myślę, że w niedzielę powinniście tu być.


Więcej o Małopolskim Festiwalu Smaku dowiesz się <<TUTAJ>>.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *