Lublin zaprasza już od najbliższego poniedziałku na wielkie święto kulinarne. W dniach 03-09 września br właśnie w Lublinie odbędzie się Europejski Festiwal Smaku. Będzie to już dziesiąta edycja tego jednego z najważniejszych kulinarnych festiwali w Polsce. W związku z obchodami 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę festiwal nawiązywać ma do kulinarnych uniesień dwudziestolecia międzywojennego, czyli okresu 1918 – 1938. Jak łatwo się zorientować prezentowane będą potrawy nawiązujące do tamtego okresu  w Polsce. Spodziewać się można smakołyków ze wszystkich regionów Polski.

LUBLIN ZAPRASZA

Jestem niezmiernie szczęśliwy i dumny, że tak wspaniałe i ważne polskie miasto, jakim jest Lublin rozwija się prężnie i stanowi bardzo silny ośrodek kultury na wschodzie Polski. Również kultury kulinarnej.  Z drugiej strony jest mi wstyd, że tak dawno w tamtych rejonach Polski nie byłem. Z tą większą radością udam się do Lublina w tym roku zwłaszcza, że odpowiada mi charakter kulinarny tej edycji.

Lublin zaprasza
zdjęcia www.lublin.eu / kliknij w zdjęcie, aby zobaczyć program festiwalu

EUROPEJSKI FESTIWAL SMAKU

Jak już wspomniałem Europejski Festiwal Kulinarny inspiracje czerpać będzie z kuchni międzywojennej Polski. W ramach programu festiwalu przewidziane są wystawy, pokazy kulinarne i wernisaże. Będą również warsztaty kulinarne, laboratoria smaku, konkursy, a przede wszystkim codzienny jarmark inspiracji. Na Starym Mieście w Lublinie swoje produkty zaprezentuje 100 wystawców z całej Polski. Będzie można podziwiać, degustować, ale i mam nadzieję porozmawiać o tychże produktach i tradycjach każdego z regionów kraju.

ŚWIĘTUJ ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI W LUBLINIE

Mnóstwo osób, które brały udział w poprzednich edycjach Europejskiego Festiwalu Smaku jest zachwyconych zarówno Lublinem, jak i poziomem samego festiwalu. Gdy dodać do tego szczytną ideę tegorocznej edycji oraz niezwykłą wagę tegorocznych obchodów odzyskania niepodległości przez nasz kraj uważam, że obecność w Lublinie na festiwalu jest obowiązkowa.


Zrób pyszne PIEROGI z kaszą gryczaną i serem przepis <<TUTAJ>>.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *