Kulinarny Wiedeń to oczywiście przewodnik bardzo subiektywny. Większość jednak ulubionych przeze mnie miejsc pokrywa się z tymi uznawanymi ogólnie za najważniejsze. Nie jest to jednak wynikiem mojego pójścia na łatwiznę, lecz naprawdę dobrym jedzeniem, które podawane jest w tych miejscach. To tylko dobrze świadczy o wiedeńskiej gastronomii, że miejsca ogólnie znane są wciąż polecane, bo … nadal dobrze tam karmią. Że pomimo popularności nie zmanierowały się.

KULINARNY WIEDEŃ NA TAK

 Wypada cieszyć się, że miejsc tych nie zniszczyła wszechobecna komercja. Że nie zaczęli serwować spaghetti bolognese, łososia i nugetsów z kurczaka z frytkami dla dzieciaków, czyli sztandarowego menu dla przeciętnego turysty Ale nie znaczy to, że aby się dostać do tych miejsc nie trzeba zarezerwować wcześniej w nich stolika. Bo Wiedeńczycy tłumnie odwiedzają zarówno kawiarnie, jak i restauracje. Do tego dochodzą jeszcze przecież turyści.

GDZIE ZJEŚĆ W WIEDNIU

Do części pierwszej „kulinarnego Wiednia” wybrałem lokale popularne i powszechnie znane, te które polecić mogę Wam z całą stanowczością, sprawdzone przeze mnie osobiście i to niejednokrotnie. Wszystkie położone są w centrum Wiednia, można je więc „zaliczyć” nawet podczas stosunkowo krótkiego pobytu w tym najpiękniejszym dla mieście na świecie… Zapraszam do zapoznania się z krótkim przewodnikiem po najciekawszych, a w zasadzie po najpopularniejszych miejscach kulinarnych Wiednia.Przepis na dania KUCHNI AUSTRIACKIEJ znajdziesz <<TUTAJ>>.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *