Kulinarny Wiedeń to oczywiście przewodnik bardzo subiektywny. Większość jednak ulubionych przeze mnie miejsc pokrywa się z tymi uznawanymi ogólnie za najważniejsze. Nie jest to jednak wynikiem mojego pójścia na łatwiznę, lecz naprawdę dobrym jedzeniem, które podawane jest w tych miejscach. To tylko dobrze świadczy o wiedeńskiej gastronomii, że miejsca ogólnie znane są wciąż polecane, bo nadal dobrze tam karmią. Że pomimo popularności nie zmanierowały się. A zatem kulinarny Wiedeń na tak.

KULINARNY WIEDEŃ

 Wypada cieszyć się, że miejsc tych nie zniszczyła wszechobecna komercja. Że nie zaczęli serwować spaghetti bolognese, łososia i nugetsów z kurczaka z frytkami dla dzieciaków, czyli sztandarowego menu dla przeciętnego turysty Ale nie znaczy to, że aby się dostać do tych miejsc nie trzeba zarezerwować wcześniej w nich stolika. Bo Wiedeńczycy tłumnie odwiedzają zarówno kawiarnie, jak i restauracje. Do tego dochodzą jeszcze przecież turyści. Dla nich wszystkich kulinarny Wiedeń jest czymś wyjątkowym.

GDZIE ZJEŚĆ W WIEDNIU

Do pierwszej serii z cyklu „Kulinarny Wiedeń” wybrałem lokale popularne i powszechnie znane. Te które polecić mogę Wam z całą stanowczością, sprawdzone przeze mnie osobiście i to niejednokrotnie. Wszystkie położone są w centrum Wiednia, można je więc „zaliczyć” nawet podczas stosunkowo krótkiego pobytu w tym najpiękniejszym dla mieście na świecie. Zapraszam do zapoznania się z krótkim przewodnikiem po najciekawszych, a w zasadzie po najpopularniejszych miejscach kulinarnych Wiednia.Przepis na dania KUCHNI AUSTRIACKIEJ znajdziesz <<TUTAJ>>.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *