Krewetki w galarecie z groszkiem i jajkiem

Krewetki w galarecie z dodatkiem pieczarek marynowanych, jajek oraz świeżego ogórka i kawioru.

Krewetki w galarecie to znakomita przekąska na każdą okazję. Aby ta przystawka znakomicie wyglądała i jeszcze lepiej smakowała należy trzymać się trzech zasad. Po pierwsze pamiętać należy, że do foremki składniki wkładane są w odwrotnej kolejności do tego, jak potem „wylądują” na talerzu. Z tego powodu na spodzie foremki należy układać składniki miękkie, kolorowe i estetyczne. Po drugie, a w związku z pierwszym, na końcu należy układać składniki najtwardsze, te chrupiące, np. ogórki, czy rzodkiewki. Dzięki temu po wyłożeniu galaretki na talerz nie będzie problemów z jej krojeniem, ponieważ od góry składniki będą miękkie, a te chrupkie na dole. I wreszcie po trzecie, zresztą zapraszam do przepisu.

Składniki

24 sztuki średnich surowych lub podgotowanych krewetek;
żelatyna;
pieczarki marynowane;
groszek konserwowy;
świeży ogórek;
3 ugotowane na twardo jajka;
pęczek koperku;
ząbek czosnku;
kawior (z jesiotra, łososia, pstrąga lub tańszy w zależności od zasobności portfela);
majonez;
1 litr domowego bulionu warzywnego;
sól, pieprz;

Przepis na krewetki w galarecie

Do garnka z gorącym bulionem wsypuj powoli żelatynę według ilości podanej na opakowaniu. Rób to powoli ciągle mieszając, aby nie powstały grudki. Żelatynę mieszaj tak długo, aż całkowicie rozpuści się w bulionie. Bulion pozostaw do całkowitego przestygnięcia.

Czosnek obierz, koperek umyj i osusz, jajka obierz ze skorupek, przygotuj groszek, pieczarki, a także majonez.

Przygotuj krewetki

Krewetki obierz z pancerzyków i usuń z nich przewód pokarmowy (tzw. czarną żyłkę). Umyj pod bieżącą wodą i dokładnie osusz ręcznikami papierowymi. Na małej patelni rozgrzej odrobinę oliwy i wrzuć krewetki. Posól je nieco, posyp świeżo zmielonym pieprzem i dodaj drobno posiekany czosnek. Smaż krewetki z obu stron na średnim ogniu około 2 minut łącznie (w zależności od wielkości krewetek, a także od tego, czy masz krewetki surowe, czy też podgotowane). Nie smaż za długo, aby krewetki nie stały się gumowate. Usmażone krewetki odsącz na ręcznikach papierowych i przestudź.

Porada-> jeżeli nie masz surowych krewetek z powodzeniem możesz je zastąpić już gotowanymi.

Formę do pieczenia babeczek (lub każde inne naczynie, które użyjesz) wysmaruj odrobiną tłuszczu, a na dno każdej z foremek wlej po 1 łyżce bulionu z żelatyną. Na spodzie foremek ułóż po gałązce koperku i włóż po pół łyżeczki kawioru. Jajka pokrój w plasterki i ułóż po jednym na kawiorze. Na każdym z nich nałóż po kleksie majonezu a następnie rozprowadź go delikatnie nożem lub łyżeczką. Na majonezie rozłóż 1 łyżeczkę kawioru.

Krewetki w galarecie sposób przygotowania

Do każdej z foremek włóż teraz po dwie krewetki, a całość „obsyp” groszkiem. Twoje krewetki w galarecie są już prawie gotowe. Na koniec nałóż ponownie mały kleksik majonezu, a nim rozłóż plasterki marynowanych pieczarek, gałązki koperku oraz plasterek ogórka na sam koniec. Do każdej z foremek wlej delikatnie bulion z żelatyną. Formę z galaretkami wstaw do lodówki aby zastygły.

Smakują znakomicie na drugi dzień, kiedy smak czosnkowej krewetki połączy się ze smakiem pozostałych składników. Idealnie smakują podane z chrzanem.


Oto fenomenalna zupa rybna z krewetkami. Nie wahaj się ani chwili, zrób już teraz.


Rekomendowane przepisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *