Kitzsteinhorn to jeden z najpopularniejszych lodowców w Austrii, na zboczach i u jego podnóży którego  Austriacy zbudowali ciekawy ośrodek narciarski. Sam szczyt lodowca sięga 3.203 mnpm, co gwarantuje śnieg przez cały rok. Ośrodek z uwagi na ukształtowanie terenu, a co za tym idzie tras jest znakomitą propozycją dla rodzin z dziećmi. W przeważającej mierze trasy są łatwe i średnio trudne. Z reguły są wystarczająco szerokie, aby swoje pierwsze kroki stawiali tutaj początkujący narciarze i snowboardziści.

KITZSTEINHORN IS THE BEST

Aby móc rozpocząć szusowanie na tych terenach należy wsiąść wprost z parkingu do gondolek GletscherJet i wjechać nimi na wysokości 2,450 mnpm do stacji Alpincenter. Stąd kolejnymi wyciągami – już według własnego wyboru, można udać się na żądane trasy narciarskie. Najłatwiejszymi, a zarazem najkrótszymi i najszerszymi trasami są te znajdujące się tuż przy szczycie samego lodowca, czyli na wysokości ponad 3000 mnpm. Przy piękniej, bezchmurnej pogodzie nie tylko cudne widoki zapierają dech w piersiach; rozrzedzone na tej wysokości powietrze również może czasami przytykać… Szkoda, że z lodowca nie ma możliwości zjazdu na nartach na sam dół, czyli na parking. Ośrodek z tego powodu traci nieco na atrakcyjności, cierpi na tym rownież oferta apress – ski…

Kitzsteinhorn lodowiec Austria


BLISKO Z POLSKI

Kitzsteihorn jest najbardziej ulubionym przez Polaków ośrodkiem narciarskim w Austrii. Nie dziwne to, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że ten leżący w kraju Salzburskim lodowiec to bodaj najbliżej położone Polski miejsce. W dodatku miejsce gwarantujące śnieg i możliwość jazdy na nartach i desce przez cały rok. Nie bez znaczenia jest również fakt, że np. z Krakowa samochodem jest tutaj niewiele ponad 800 kilometrów. Tę odległość, dzięki znakomitemu skomunikowaniu obu miejsc można pokonać w niecałe 8 godzin.

FAMILIJNA ATMOSFERA

Na lodowcu Kitzsteihorn z pewnością nie poszusują z pełnym zadowoleniem zaawansowani i bardzo zaawansowani narciarze. Oferowane tutaj 41 kilometrów tras narciarskich to trasy niebieskie i czerwone, bardzo przyjemne dla rodzin z dziećmi, satysfakcjonujące początkujących, przyzwoicie jeżdżących i uczących się. Również bardzo dobrze poruszający się na nartach i desce, gdy nie szukają bicia rekordów, powinni być zadowoleni. Prawdziwy zapaleńcy narciarstwa i profesjonaliści powinni jednak udać się gdzie indziej, bo tutaj się nie wyszaleją…

Kitzsteinhorn lodowiec Austria


Odwiedzający lodowiec Kitzsteinhorn narciarze i snowboardziści zwykle zatrzymują się na nocleg w pobliskim Kaprun. To maleńkie i dość senne miasteczko położone jest około 8 kilometrów od dolnej stacji gondolki. Z tego miejsca gondolka wwozi narciarzy do Alpincenter, czyli dolnej stacji ośrodka na lodowcu. W Kaprun jest kilka restauracji i chyba dwa bary apress – ski, nie ma co liczyć więc na dobrą zabawę wieczorem.

NA APRES SKI DO ZELL AM SEE

Poszukujący rozrywki mogą udać się do położonego kilka kilometrów dalej Zell Am See. To znacznie większe miasteczko od Kaprun, a przy tym dużo ciekawsze, z dużo bogatszą ofertą gastronomii i tzw. życia nocnego. Rodziny z dzieciakami oraz osoby oczekujące świętego spokoju po całodziennej eskapadzie na nartach pozostają zaś w Kaprun; krótko po 21-szej w miasteczku robi się cichutko… Niewątpliwie ma to swoje wielkie zalety.


Wolisz mocniejsze wrażenia wybierz ISCHGL więcej <<TUTAJ>>.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *