Kampania. Włochy. Miejsce wyjątkowe. Wybrzeże amalfitańskie znajduje się na południe od Neapolu w regionie o nazwie Kampania. To teren górzysty z kaskadowo posadowionymi domami. To bardzo atrakcyjna lokalizacja turystyczna, choć plaże tutaj nie są oszałamiające. Z drugiej strony w wielu miejscach można odkryć mikroskopijne plaże, o których wciąż wie jedynie garstka ludzi. Tak, Kampanię i wybrzeże Amalfi trzeba zobaczyć na własne oczy by samemu ocenić, że warto.

KAMPANIA NAKARMI

Niejednokrotnie na plażę trzeba zejść w dół pokonując kilkadziesiąt, a czasem i więcej schodów. Warto również tak bez specjalnego celu przejechać samochodem wzdłuż wybrzeża amalfitańskiego. Droga malowniczo wije się tuż przy samej linii brzegowej. Zakrętów jest co  niemiara, ruch duży, ale widoki nagradzają żmudny przejazd.

KAMPANIA CZYLI KULINARNE APOGEUM SMAKU

Kulinarnie wybrzeże amalfitańskie jest genialne. Neapol to stolica pizzy, nigdzie nie zjesz lepszej. Na pizzy królują lokalne pomidory San Marzano i również lokalna mozzarella di buffala, czyli z mleka bawolic. To również makarony, które produkuje się tutaj w Gragnano. Ryby i owoce morza to przecież oczywistość, skoro jesteśmy na wybrzeżu.

 CYTRYNY ALE JAKIE!

Kampania, a szczególnie półwysep Sorrento to przede wszystkim słynne na całym świecie cytryny. Wielkie, nieatrakcyjne z wyglądu, szorstkie, ale jakże soczyste i przepełnione słońcem. Robi się z nich przepyszne limoncello. Dodaje do wszystkiego co się je, nawet do chipsów. Zapraszam Was w podróż kulinarną po rejonie Kampania i wybrzeżu Amalfi. Będzie niezwykle smacznie.Właśnie <<TUTAJ>> dowiesz się, jak zrobić pyszną PIZZĘ  w domu.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *