Jarmark bożonarodzeniowy w Kolonii jest szczególny. A dlaczego? Kolonia to jedno z najważniejszych niemieckich miast po zachodniej stronie tego kraju. To miasto z bardzo ładną starówką, położone nad Renem, po którym można, a nawet trzeba zrobić sobie wycieczkę statkiem. Oczywiście w sezonie letnim. Zimą królują w mieście jarmarki bożonarodzeniowe, których w okresie listopada i grudnia jest tutaj całkiem sporo. Każdy z nich ma swój koloryt, każdy nieco inny charakter.

JARMARK BOŻONARODZENIOWY W KOLONII

Jesienią 2012 roku, kiedy odwiedziłem to miasto dodatkową atrakcją były obfite opady śniegu. Być może właśnie dzięki temu tamtą wizytę w Kolonii uważam za niezwykłą, a samą obecność na jarmarkach za wyjątkową. Wiem, że brzmi to dziwnie, ale ostatnimi laty śnieg w grudniu staje się atrakcją wcale nieczęstą. Wtedy dodatkowo spadł w okresie mojej wizyty na jarmarkach bożonarodzeniowych. Było wspaniale.

WKOŁO WESOŁO

Zobaczcie sami; jeżeli macie możliwość wybierzecie się do Kolonii w tym okresie. Takiej wesołej i swobodnej atmosfery nie spotkałem w czasie adwentu w żadnym innym mieście. Tak, jarmark bożonarodzeniowy w KOLONII wart jest zobaczenia.Zrób kolońskie PLACKI ZIEMNIACZANE grubo tarte przepis <<TUTAJ>>.


rosti szwajcarskie placki z ziemniaków Previous post ROSTI szwajcarskie PLACKI z ziemniaków
Rosti placki ziemniaczane z sosem grzybowym Next post ROSTI placki ziemniaczane z sosem grzybowym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *