Hötorget to znajdujący się w centrum stolicy Szwecji Sztokholmie plac targowy. Rolę miejsca handlu paszą, mlekiem, warzywami i mięsem, choć oczywiście w zmienionej przez wieki formie pełni do dzisiaj. O ile na samym placu w ciągu tygodnia handluje się już przeważnie warzywami i owocami, to handel pozostałymi produktami odbywa się w podziemnej hali znajdującej się w jednym z budynków przy Hötorget. Hala ta nazywa się Hötorgshallen. To prawdziwy kulinarny skarb miasta.

HÖTORGET MIEJSCE JAK MIEJSCE

Spokojnie, nie będę Was zanudzał historią tego miejsca. Napiszę, jedynie, że sam plac nie robi szczególnie dobrego wrażenia. Obok straganów z warzywami i owocami znajdują się tutaj stragany z kwiatami, a czasem z ciuchami. Wątpliwej zresztą jakości. Nie lubię tego miejsca i nic na to nie poradzę. Bije od niego zimna, skandynawska atmosfera. I bynajmniej nie chodzi mi o powietrze.

HÖTORGSHALLEN DA SIĘ LUBIĆ

Czem prędzej więc przemierzam Hötorget ze stacji metra do budynku Hötorgshallen. Krótka jazda w dół ruchomymi schodami i już jestem w królestwie znakomitego jedzenia. Hasłem przewodnim hali jest motto „cały świat spotyka się w Sztokholmie”. Święta racja, ponieważ znaleźć tutaj można produkty z każdego zakątka świata. I to jakie produkty! Kupisz tutaj mięso na tureckiego burgera, zjesz szwedzką kanapkę z krewetkami popijając ją kieliszkiem białego wina, kupisz delikatesy zarówno z Włoch, jak i z Peru. Jasna rzecz, że dostaniesz również tradycyjne szwedzkie produkty i spróbujesz dań kuchni szwedzkiej.

KULINARY ZAWRÓT GŁOWY

Wyobraź sobie miejsce, w którym możesz wybrać kiełbasę nie tylko ze Szwecji, ale również z Polski, Finlandii, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Gdzie spróbujesz znakomitych lodów, ekskluzywnych potraw azjatyckich, najwyższej jakości jagnięciny halal, świeżo złowionych ryb, soku z właśnie wyciśniętych dojrzałych owoców i specjałów, o których nawet nie śniłeś. To nie są puste słowa, bo taka właśnie jest Hötorgshallen. Jeżeli będziesz w stolicy Szwecji nie wolno Ci tego miejsca przegapić.Odkryj kulinarny SZTOKHOLM relacja <<TUTAJ>>.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *