Ogólnie wiadomo, że żołnierz JE obrońcą Ojczyzny. Grochówka wojskowa zaś to coś, co kojarzy nam się z wojskową musztrą i trudem codziennego życia w jednostce. I poza nią, na manewrach. Żołnierz musi na to wszystko mieć siły, żołnierz musi dobrze zjeść. Grochówka syci, a jej smak podnosi poziom endorfin, czyli hormonu szczęścia. Żołnierz po porządnej grochówce jest zatem najedzony i zadowolony.

grochówka wojskowa
Żołnierz JE obrońcą ojczyzny.

GROCHÓWKA WOJSKOWA RAZ!

Porządny kawałek wędzonki, dużo grochu i warzywa. Oto kluczowe składniki najlepszej na świecie grochówki, za którą każdy żołnierz oddałby swój karabin. No może nie każdy, ale Francuz na pewno. Przygotowanie jej jest proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym Twoja zupa grochowa będzie inna, lepsza od pozostałych. Od tych, które do tej pory jadłaś.

PROSTE ZASADY

Dobrze, aby ugotowaną grochówkę pozostawić na kilka godzin, aby smaki się przegryzły, ponieważ dobra grochówka jest jak bigos, zyskuje z każdą godziną. Nie rozwadniaj grochówki, gdy nie jest gorąca – podgrzana staje się rzadsza i dopiero wtedy możesz ocenić, czy wymaga interwencji sztabu. No to co? Czołem żołnierze?


Wojskowa zupa grochowa – przepis znajdziesz <<TUTAJ>>


2 thoughts on “GROCHÓWKA WOJSKOWA czyli co żołnierz je”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *