Grill elektryczny to znakomita alternatywa dla tradycyjnego grilla. Tak, już w pierwszym zdaniu odpowiadam na pytanie zasadnicze, czy warto. Warto. Jeżeli nie masz ogrodu, a jedynie większy balkon, jeżeli masz niezbyt dużo czasu, a chcesz zjeść coś pysznego z grilla to grill „z kabelkiem” jest znakomitym rozwiązaniem. Oczywiście nie zawsze i nie pod każdym względem, bo swoje „niedociągnięcia” ma, ale postaram się Wam krótko opisać, co i jak i dlaczego warto taki grill kupić.

grill elektryczny
Grill elektryczny to świetna alternatywa dla grilla tradycyjnego

GRILL ELEKTRYCZNY ALE JAKI

Nie każdy grill elektryczny spełni Wasze oczekiwania. Jaki wybrać? Taki o dużej mocy, bo to podstawa. Grill musi mieć minimum 1800 – 2000 Watów mocy. Dzięki temu grillowane produkty nie ugotują się, a będą smakować jak te z grilla tradycyjnego. Po drugie Wasz grill elektryczny powinien mieć łatwo czyszczące płyty. Mogą być zdejmowane (byle łatwo), ale też mogą być żeliwne, które da się wyczyścić po prostu szczotką drucianą.

Po trzecie powinien mieć regulację siły nagrzewania – to ważne, by Twój grill elektryczny miał regulację temperatury. Mięso wymaga wyższej temperatury, podczas gdy grillowanie np. cienkich szparagów wymaga w zasadzie jedynie ich podgrzania, by stały się chrupiące. Po czwarte oczywiście dobrze, by Twój grill elektryczny miał płyty grzewcze na dole i na górze, dzięki czemu większość produktów przygotujesz w zaledwie kilka minut.

grill elektryczny
Dobry grill to podstawa udanego grillowania

CZY NA PEWNO WARTO

Warto. Bardzo warto. W zasadzie jedynym minusem, jaki widzę przy zastosowaniu grilla elektrycznego to brak charakterystycznego zapachu grillowanych produktów. Takie kotlet z grilla, warzywa, czy też np. kaszanka – grillowane i „zaciągnięte” dymem z grilla tradycyjnego – nie da się niczym zastąpić. Tego zapachu pieczystego na grillu elektrycznym brakować będzie bardzo. Cóż z tego, skoro produkty z grilla elektrycznego na pewno będą zdrowsze, a poza tym takiego grilla można robić choćby codziennie na balkonie nie narażając się na zarzut próby podpalenia bloku i wizytę Straży Pożarnej.

grillowana papryka
Grillowane warzywa to znakomita propozycja dla kochających dania z rusztu

Z GRILLA ZAWSZE NAJLEPSZE

Wiem, że są różne sposoby na przygotowanie potraw tak, aby smakowały znakomicie. Może to być powolne duszenie mięsa przez parę godzin, by to mięso rozpływało się finalnie w ustach. Może to być krótkie smażenie w stylu stir-fry, by przekonać się, że można zrobić rewelacyjne zdrowe danie w 5 minut. Można ugotować świetną zupę, z której kuchnia polska słynie na cały świat (zasłużenie zresztą). Jednak ja, gdy mam wybór zawsze wybiorę grilla. Gdy mam całkowity wybór wybiorę grilla tradycyjnego. Na co dzień jednak, dla zaoszczędzenia czasu i dla wygody własnej i moich bliskich zawsze wybiorę grilla elektrycznego. Bo warto. Po prostu warto.

kiełbasa z grilla elektrycznego
Mięso, wędliny, warzywa, pieczywo – grillować można wszystko. I wszystko będzie smakować znakomicie

Przygotuj fenomenalne faszerowane PIERSI Z KURCZAKA z grilla – przepis znajdziesz <<TUTAJ>>.


3 thoughts on “GRILL ELEKTRYCZNY. Warto czy dać sobie spokój”

  1. dla mnie kwestia oczywista! bardzo dużo w ciągu roku używam bo nawet łatwiej niż na takim prawdziwym, nie przypala w ogole a smakiem mogę się cieszyc cały rok

  2. dla mnie to jest najlepsze rozwiązanie, nie nudzi mi się smak tych potraw pachną latem, nie przypala, designerski

  3. Taki grill to jedno z moich ulubionych urządzeń kuchennych, smak grilla w środku zimy, potrawy fit, mój (…) zupełnie nie przypala

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *