Kitzsteinhorn to jeden z najpopularniejszych lodowców w Austrii, na zboczach i u jego podnóży którego  Austriacy zbudowali ciekawy ośrodek narciarski. Sam szczyt lodowca sięga 3.203 mnpm, co gwarantuje śnieg przez cały rok. Ośrodek z uwagi na ukształtowanie terenu, a co za tym idzie tras jest znakomitą propozycją dla rodzin z dziećmi. W przeważającej mierze trasy są łatwe i średnio trudne, z reguły wystarczająco szerokie, aby swoje pierwsze kroki stawiali tutaj początkujący narciarze i snowboardziści.

KITZSTEINHORN IS THE BEST

Aby móc rozpocząć szusowanie na tych terenach należy wsiąść wprost z parkingu do gondolek GletscherJet i wjechać nimi na wysokości 2,450 mnpm do stacji Alpincenter. Stąd kolejnymi wyciągami – już według własnego wyboru, można udać się na żądane trasy narciarskie. Najłatwiejszymi, a zarazem najkrótszymi i najszerszymi trasami są te znajdujące się tuż przy szczycie samego lodowca, czyli na wysokości ponad 3000 mnpm. Przy piękniej, bezchmurnej pogodzie nie tylko cudne widoki zapierają dech w piersiach; rozrzedzone na tej wysokości powietrze również może czasami przytykać… Szkoda, że z lodowca nie ma możliwości zjazdu na nartach na sam dół, czyli na parking. Ośrodek z tego powodu traci nieco na atrakcyjności, cierpi na tym rownież oferta apress – ski…

Gdzie na NARTY - KITZSTEINHORN, Austria

BLISKO Z POLSKI

Kitzsteihorn jest najbardziej ulubionym przez Polaków ośrodkiem narciarskim w Austrii. Nie dziwne to, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że ten leżący w kraju Salzburskim lodowiec to bodaj najbliżej położone Polski miejsce gwarantujące śnieg i możliwość jazdy na nartach i desce przez cały rok. Nie bez znaczenia jest również fakt, że np. z Krakowa samochodem jest tutaj niewiele ponad 800 kilometrów, które przy znakomitym skomunikowaniu obu miejsc można pokonać w niecałe 8 godzin.

FAMILIJNA ATMOSFERA

Na lodowcu Kitzsteihorn z pewnością nie poszusują z pełnym zadowoleniem zaawansowani i bardzo zaawansowani narciarze. Oferowane tutaj 41 kilometrów tras narciarskich to trasy niebieskie i czerwone, bardzo przyjemne dla rodzin z dziećmi, satysfakcjonujące początkujących, przyzwoicie jeżdżących i uczących się. Również bardzo dobrze poruszający się na nartach i desce, gdy nie szukają bicia rekordów, powinni być zadowoleni. Prawdziwy zapaleńcy narciarstwa i profesjonaliści powinni jednak udać się gdzie indziej, bo tutaj się nie wyszaleją…

Gdzie na NARTY - KITZSTEINHORN, Austria

Odwiedzający lodowiec Kitzsteinhorn narciarze i snowboardziści zwykle zatrzymują się na nocleg w pobliskim Kaprun. To maleńkie i dość senne miasteczko położone jest około 8 kilometrów od dolnej stacji gondolki wwożącej narciarzy do Alpincenter – dolnej stacji ośrodka na lodowcu. W Kaprun jest kilka restauracji i chyba dwa bary apress – ski, nie ma co liczyć więc na dobrą zabawę wieczorem.

NA APRES SKI DO ZELL AM SEE

Poszukujący rozrywki mogą udać się do położonego kilka kilometrów dalej Zell Am See – miasta znacznie większego od Kaprun, dużo ciekawszego, z dużo bogatszą ofertą gastronomii i tzw. życia nocnego. Rodziny z dzieciakami oraz osoby oczekujące świętego spokoju po całodziennej eskapadzie na nartach pozostają zaś w Kaprun; krótko po 21-szej w miasteczku robi się cichutko… Niewątpliwie ma to swoje wielkie zalety.


Wolisz mocniejsze wrażenia wybierz ISCHGL więcej <<TUTAJ>>.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *