Już za kilka dni w niemieckiej Norymberdze odbędzie się kolejny, 22-gi Fränkisches Bierfest, czyli frankoński festiwal piwa. Frankoński, bo Frankonia to kraina, której stolicą jest właśnie Norymberga. Impreza określana jest jako najdłuższy i najpiękniejszy ogródek piwny w Niemczech. Nie są to słowa na wyrost, albowiem miejsce tej imprezy jest szczególne. To ścisła okolica zamku w Norymberdze, a konkretnie jego … była fosa. To właśnie wokół murów miejskiego zamku rozłożone są namioty i rozstawione ławki i stoły do biesiadowania. Impreza trwać będzie aż 5 dni, zatem organizatorzy mają pełne prawo do określania jej jako najdłuższa.

Bierfest Nurnberg festiwal piwa
Dobre piwo, dobre jedzenie, dobra pogoda, przyjemna atmosfera. Idealna impreza na początek lata (zdj. Peter Borowitz/LiNDWERK GmbH)

FESTIWAL PIWA NIECH PIWO LEJE SIĘ STRUMIENIAMI

Skoro to festiwal piwa to piwa musi być pod dostatkiem. Niemcy wiedzą, że nie chodzi tutaj tylko o jego ilość, ale również jakość i zróżnicowanie. Na imprezie nie znajdziecie piw przemysłowych, za to piwa zwane i u nas rzemieślniczymi z prywatnych, małych browarów. Na tegorocznej imprezie będzie okazja spróbować piw z blisko 40 takich browarów. Wśród zaproszonych gości będą również browary z Czech, Finlandii i Kanady. Szczegółowy opis wszystkich biorących udział w imprezie browarów znajdziecie <<TUTAJ>>.

NA ZAKĄSKĘ TEŻ COŚ SIĘ ZNAJDZIE

Ponieważ nie samym piwem człowiek żyje organizatorzy przewidzieli również sporo punktów gastronomicznych. W blisko 30 takich punktach skosztować będzie można oczywiście grillowanych <<KIEŁBASEK NORYMBERSKICH>>, węgierskiego langosza, różnorakich słodyczy, naleśników, a nawet afrykańskich specjałów. Smakosze winni koniecznie skosztować pysznych i chętnie pijanych w Austrii i Niemczech kruszonów (ponczów); więcej dowiesz się <<TUTAJ>>. Pojawią się również popularne w całych Niemczech Imbissy, grill rybny oraz producenci destylatów.

Bierfest Nurnberg festiwal piwa
Grillowana makrela to prawdziwy rarytas. Kto jeszcze nie jadł powinien spróbować (zdj. Peter Borowitz/LiNDWERK GmbH)

JEDZCIE PIJCIE I ŚPIEWAJCIE

Jest piwo, jest zabawa, będą więc i śpiewy. Nie, mordobicia nie będzie. Nie to miejsce, nie ten czas. Będzie za to mnóstwo świetnej muzyki na żywo i to nie tylko ludowej, ale nowoczesnej, gitarowej. Zagrają weterani takich imprez, zespoły, które biorą udział w takich imprezach od lat. Gwarantuje to naprawdę wysoką jakość grania i dobrą zabawę.


Zapamiętajcie: FESTIWAL PIWA (BIERFEST) odbędzie się w Norymberdze w dniach 19-23 czerwca 2019 roku. Odszpuntowanie pierwszej beczki przez Burmistrza Norymbergi oficjalnie otwierające Festiwal Piwa odbędzie się 19 czerwca o godzinie 18-stej. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie <<TUTAJ>>.


Bierfest Nurnberg festiwal piwa
Rok 2018. Pierwsza beczka odszpuntowana – Festiwal Piwa uważam za rozpoczęty (zdj. Peter Borowitz/LiNDWERK GmbH).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *