Festiwal Gulaszu na Węgrzech to kultowa impreza dla fanów prawdziwego, węgierskiego tradycyjnego jadła. Wiecie, takiego bez koncentratu pomidorowego, bez pieczarek, bez cukinii i tego typu podobnych udziwnień. Węgrzy gotują prosto i w życiu nie wpadliby na pomysł dodawania czegokolwiek zbędnego do ich kultowych dań. Festiwal powstał i kontynuowany jest przez lata pod hasłem podtrzymania jakości i tradycji gotowania i spożywania gulaszy węgierskich jako narodowej tradycji kulinarnej. Na festiwalu będzie zatem okazja poznać prawdziwe oblicze kuchni węgierskiej i tajniki przygotowania najprawdziwszych węgierskich gulaszy. I perkeltu, i zupy gulaszowej (0 różnicach między tymi daniami więcej dowiecie się <<TUTAJ>>).

FESTIWAL GULASZU ZAPRASZA

Już w najbliższy weekend w miejscowości Szolnok niedaleko Budapesztu odbędzie się XXI edycja tego festiwalu. W szranki staną prawdziwi spece od przygotowania węgierskiego gulaszu i zupy gulaszowej. Będą liczne degustacje, oczywiście nie tylko gulaszy. Nie zabraknie także czegoś mocniejszego, wszak po konkretnym jedzeniu aż prosi się o kieliszeczek węgierskiej palinki. Będą więc i tańce, śpiewy oraz koncerty na żywo, w czym Węgrzy się lubują podczas tego typu imprez.

festiwal gulaszu program imprezy
zwięzły program festiwalu. a propos… czy ktoś zna węgierski?

W DUCHU TRADYCJI

Węgrzy za „panowania” Viktora Orbana mocno postawili na przywrócenie należnego szacunku swojej historii i tradycji. Wykorzystują każdą okazję, by odbudować ducha patriotyzmu w narodzie. Również i na Festiwalu Gulaszy. Będą zatem tańce w rytm muzyki ludowej, będzie ludowa sztuka, a także wielu gości z transgranicznych terenów, nie tylko węgierskojęzycznych. Odbędzie się również konkurs młodej muzyki ludowej i talentów tańca ludowego, aby pokazać młodemu pokoleniu przywiązanie do węgierskich wartości, tańca ludowego i muzyki ludowej. Nie bójcie się, nie będzie sztywniacko, będzie oryginalne i będzie też też nowocześnie.


NA FESTIWAL GULASZU UDAĆ SIĘ PORA

Fakt, dojazd z Polski na Węgry jest kłopotliwy i długotrwały. Są jednak samoloty, a może i ktoś z Was akurat w rejonie Budapesztu przebywa. Po prostu jeżeli macie możliwość odwiedźcie Szolnok w ten weekend. Jak widać dobrego, tradycyjnego węgierskiego jadła i napitku nie braknie. Będzie bardzo lokalnie i ludowo. Może nie będzie coca coli, czipsów i waty cukrowej, ale będzie coś więcej. Spotkanie z węgierską tradycją i węgierskimi przyjaciółmi.


Jak zrobuć prawdziwą ZUPĘ GULASZOWĄ dowiesz się <<TUTAJ>>.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *