Drugi luty. Rok w rok. Właśnie w tym dniu w małym amerykańskim miasteczku Punxutawney świstak imieniem Phil, jak zresztą każdego ranka, zaraz po przebudzeniu się leniwie wychodzi ze swej norki. W przeciwieństwie jednak do pozostałych dni w roku właśnie 2 lutego tłum gapiów wpatruje się z zaciekawieniem, czy za świstakiem … pojawi się cień.

DZIEŃ ŚWISTAKA

Jeżeli za świstakiem pojawi się cień oznacza to niechybnie, że zima potrwa jeszcze 6 tygodni. W przeciwnym wypadku będziemy świadkami wczesnej wiosny. Jak można przewidzieć ta sympatyczna, doroczna tradycja nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Raczej należy ją traktować jako sympatyczne spotkanie lokalnej społeczności.

DEJA VU…

Aby zrelacjonować taki poranek w „Dzień świstaka” zarozumiały prezenter pogody jednej z amerykańskich stacji telewizyjnych Phill Connors udaje się do Punxutawney. Jest wściekły, że on – „gwiazda” małego ekranu musi jechać na prowincję, aby relacjonować jakiś idiotyczny spektakl ze świstakiem w roli głównej. Jedynym jego marzeniem jest, aby wrócić stamtąd jak najszybciej. Niestety dla niego wpada tam w pętlę czasu. Codziennie budzi się w Punxutawney i codziennie jest 2 luty… Początkowa wściekłość z tego powodu przeradza się w bezsilność, a potem w … coś wyjątkowego. Phil poznaje walory życia, o których już dawno zapomniał. A może ich nawet nie znał? W Punxatuwney odmieni się jego życie.

ZAPRASZAM NA FILM

Powyższy opis nie dotyczy moich fantazji, a jest streszczeniem znakomitej komedii „Dzień świstaka”. Film ten powstał w 1993 roku i od razu wybrany został komedią roku w Wielkiej Brytanii. W rolach głównych brylują znakomita i piękna Andy Mc Dowell oraz jak zwykle perfekcyjny Bill Murray. Akcja filmu umiejscowiona jest właśnie w Punxutawney, a osnową fabuły są wydarzenia „Dnia świstaka”. Zachęcam Was do obejrzenia tego filmu, bo jest zabawny i bardzo sympatyczny. To pożytecznie spędzony czas przed telewizorem – coś, co w dzisiejszych czasach staje się rzadkością.

„Dzień świstaka” możecie obejrzeć 2 lutego 2018 roku o godzinie 20.00 na kanale Paramount Channel lub przez cały rok na innych nośnikach lub poprzez streaming. Dobrej zabawy.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *