Chania poza szlakami to kolejny materiał zgromadzony na mojej ukochanej Krecie. Pokazuje Wam inną niż w turystycznych miejscach wyspę, a w zasadzie prefekturę Chanii. Tę z północy, i tę z południa. To ta prawdziwa Kreta, przynajmniej w większości miejsc, które Wam tym razem prezentuję. By poznać prawdziwą Kretę, zresztą jak w przypadku chyba większości miejsc na świecie, potrzeba więcej niż tygodniowego pobytu. Potrzeba też chęci, potrzeba ciekawości świata.

CHANIA POZA SZLAKAMI

Przewodniki są niepotrzebne, za to wiedza lokalsów bezcenna. Dlatego tak ważnym jest, by z miejscowymi rozmawiać i podpytywać, co czasem niestety okupione bywa ciężką głową w dniu następnym. Ponieważ jednak na Krecie nie pije się alkoholu bez konsumpcji zawsze możecie liczyć na to, że wieczorem dobrze zjecie i wypijecie.

SŁUCHAJ CO MÓWIĄ LUDZIE

Gdy jesteś w hotelu, w pensjonacie, restauracji, tawernie, jadłodajni, na plaży, w sklepie, na stacji benzynowej, na targu… Rozmawiaj z ludźmi. Są bezcennym źródłem wiedzy. Takiej wiedzy, której ne znajdziesz w żadnych przewodnikach, a o których nawet internety nie wiedzą. Któż, jak nie lokals powie Ci, gdzie najlepiej zjeść, czy wypić dobrą kawę. Któż, jak nie lokals wskaże Ci miejsca, gdzie turystów nie uświadczysz, a woda tam krystaliczna, a na maleńkiej, kamienistej plaży poza ciszą nie ma nic i nikogo.

CHANIA POZA SZLAKAMI CZYLI POZNAJ PRAWDZIWE OBLICZE WYSPY

Poza szlakami zawsze znajdziesz prawdziwe oblicze danego miejsca. Chania poza szlakami pokazuje, jak bardzo prawdziwe oblicze wyspy różni się od hotelowych resortów wybudowanych przy piaszczystych plażach. Jechać na Kretę do sieciowego hotelu w pakiecie all inclusive to tak, jakby wybrać lalkę zamiast prawdziwej kobiety i cieszyć się, jaka ona fajna… Można, tylko po co? Ja zapraszam Was na prawdziwą Kretę.Inne oblicze KRETY zobaczysz również <<TUTAJ>>.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *