Canazei to włoskie miasteczko położone w południowym Tyrolu, w dolinie Val Di Fassa. To u stóp tutejszego masywu SELLA znajduje się słynna trasa Sellaronda. To system połączonych w jedną całość wyciągów i nartostrad tworzących jedność. Ponadto Canazei, czyli najważniejsze miasteczko w dolinie Fassa, poprzez doskonały system i infrastrukturę połączone jest aż z 9 innymi ośrodkami narciarskimi w Val di Fassa. Skala trudności tras jest bardzo zróżnicowana i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

CANAZEI I SELLARONDA

Sellaronda to jedna wielka przygoda. Rano pojawiasz się na pierwszym wyciągu i w drogę. Na zmianę nartostrada i wyciąg, a to wszystko bez zbędnego podchodzenia. Sellaronda oznacza po włosku „dookoła”. Tak też pokonuje się tutejsze trasy. Wyciąg, zjazd, wyciąg, zjazd itd.. Cała Sellaronda ma 26 kilometrów długości i co ciekawe, można pokonać ją w obu kierunkach. Jadąc zgodnie z ruchem wskazówek zegara pokonasz 4 przełęcze trasą pomarańczową, w przeciwną stronę „zaliczysz” Sellarondę trasa zieloną. Aby przejechać Sellarondę należy przeznaczyć na to minimum 2 godziny. Jak dla mnie jedynym sensowym rozwiązaniem jest jednak poświęcenie na ten cel całego dnia. Wszak do Canazei jedzie się na urlop, a nie po to, by brać udział w wyścigach.


BELVEDERE i COL RODELLA

Belvedere i Col Rodella to tereny narciarskie, na które dostać się można kolejkami Ich dolne stacje znajdują się w centrum Canazei. To bardzo pięknie położone tereny, wokół których podziwiać można charakterystyczne Dolomity. Góry, których kształty przywodzą na myśl Wielki Kanion w Ameryce. Gdy na niebie dominuje słońce (co w Dolomitach zdarza się bardzo często) biel śniegu i brązowe szczyty gór na błękitnym niebie tworzą niezapomnianą aurę. Kto był w Dolomiatch wie, że te są po prostu unikatowe. Jazda na nartach w takim otoczeniu to prawdziwa przyjemność.


KUCHNIA WŁOSKA RZĄDZI

Cóż jeszcze w Canazei przyciągać może narciarzy i amatorów śnieżnej bieli? Oczywiście kuchnia włoska. Jeszcze na stoku warto zatrzymać się, aby rozgrzać się szklaneczką fantastycznego bombardino. W przerwie pomiędzy „zaliczaniem” kolejnych tras warto usiąść i zjeść pyszną pastę zapijając ją kieliszkiem prosecco lub pszenicznym piwem. Wieczór spędzić warto w jednej z licznych restauracji, by móc rozkoszować się winem i włoskimi potrawami. Tak, kuchnia włoska to z pewnością dobry powód, by przyjechać do Canazei. Nawet jeśli nie będziesz korzystać z uroków białego szaleństwa.

W takim przypadku możesz udać się wyciągiem do jednej z restauracji znajdującej się przy górnej stacji kolejki. Tam wybrać sobie wygodny leżak znajdujący się na zewnątrz i ułożyć się na nim wygodnie. Przykryć się kocem, a następnie delektując się prosecco, negroni albo jeszcze lepiej kieliszkiem Aperolu wystawiać się na mocno grzejące w Dolomitach promienie słońca. La bella vita. La dolce vita.


Wybierz się także na KITZSTEINHORN do Austrii Więcej <<TUTAJ>>.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *