Do Bergamo, do Włoch w ogóle warto wyskoczyć nawet na weekend, choćby by popróbować lokalnej kuchni. Miasto, jeżeli zawęzić jego zwiedzenie do starówki, jest uroczo nieduże. Można spokojnie obejść je w 2-3 godziny. To świetna wiadomość dla tych, którzy do Bergamo chcą jechać na weekend, gdy czasu mało, a chęci wiele. Starówkę można szybko obejść, a potem delektować się nią siadając w jednej z licznych restauracji lub kawiarni. jest super.

BERGAMO PEREŁKA PÓŁNOCY

Region Lombardii oferuje szeroki wachlarz kulinarny. Od serów po wina, od wędlin po oliwę. Wspaniałą cielęcinę i wołowinę. Do tego grappy, miody, grzyby, warzywa i słodycze. Królująca w lokalnych potrawach polenta dopełnia smaku. Tutejsza kuchnia jest konkretna, sycąca, ale jednocześnie smakowita; może nie ma w niej fajerwerków, ale z pewnością jest godna uwagi.

BERGAMO NA WEEKEND

Zapewniam, że w ciągu zaledwie kilkunastu godzin pobytu w tym niedużym mieście poczujecie włoski klimat. W mieście o czarującej starówce z rewelacyjnym widokiem na całą okolicę można nie tylko miło spędzić czas. Można tutaj pysznie zjeść wiele wspaniałości. I nie wykręcicie się odległością. Miasto bowiem dostępne jest dzięki lotom tanich linii lotniczych z większej części Polski i to naprawdę w niezłych cenach. A zatem – zapraszam w podróż do północnych Włoch.Zrób fenomenalne RISOTTO z GRZYBAMI leśnymi <<TUTAJ>>.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *