Apres-Ski w Austrii to nieodłączny element kultury i subkultury narciarskiej w tym kraju. Narciarstwo w Austrii jest sportem narodowym i nie ma co się dziwić, że podporządkowano tej dyscyplinie sportu i rekreacji niemal cały kraj, a na infrastrukturę przeznaczono wielkie środki. A infrastruktura narciarska, autostrady i nartostrady, infrastuktura hotelowa i gastronomiczna są w tym kraju absolutnie na najwyższym poziomie. Jeżeli nie byliście jeszcze w Alpach na nartach powinniście ten błąd naprawić czem prędzej. Bo w Austrii za dnia szaleje się na stokach, a po nartach (apres-ski) w barach i klubach. To całość, która zapewnia fantastyczny wypoczynek zwłaszcza, że jego na pierwszym planie zawsze są piękne, zawsze pełne śniegu, ale i słońca Alpy.

APRES-SKI W AUSTRII

W zimie od godziny 8-mej do mniej więcej 16-stej szusuje się po alpejskich stokach. W okolicach godziny 16-stej wyciągi są zamykane, a trasy poddawane ratrakowaniu, by na dzień następny być wspaniale przygotowanymi do szusowania. Po zjeździe ze stoków prawie wszyscy narciarze i snowboardziści zatrzymują się w barach, by wciąż jeszcze w butach narciarskich napić się drinka i zrelaksować po trudach dnia na stoku. Zwykle na jednym drinku się nie kończy; z każdą minutą tłum w barach gęstnieje, atmosfera robi się coraz gorętsza. Zaczynają się śpiewy i tańce.

Około godziny 18-sej większość narciarzy udaje się do pensjonatów i hoteli, a następnie na kolację. Całkiem spora grupa albo pozostaje w barach apres-ski do późnych godzin wieczornych, albo po przebraniu się doń powracają, by bawić się do nocy. Znacznie mniejsza grupa korzysta z apres-ski w postaci basenów termalnych, czy też sauny i siłowni. Nie zapominajmy jednak, że to również Apres-Ski w Austrii 😉

w barze Apres-Ski w Austrii


CZY WARTO?

W barach apres-ski tańczy się – często w butach narciarskich i nierzadko na stołach. Popija się piwo i schnapsy i śpiewa stadnie austriackie szlagiery w wersjach dyskotekowych. Kto był ten pewnie niejeden raz popijając Jaegermeistra śpiewał z tłumem „Ich bin Anton aus Tirol”… Jeżeli nigdy nie uczestniczyliście w takiej rozrywce na początku możecie mieć problem z ogarnięciem tego wszystkiego. Jeżeli jednak „wrzucicie na luz” wizyta „po nartach” w barze apres-ski stanie się dla Was bardzo szybko obowiązkowym punktem dnia.


10 NAJLEPSZYCH BARÓW APRES-SKI

Poniżej lista 10 najlepszych w Austrii barów Apres-Ski. Nawet jeżeli nie jeździcie na nartach warto tam pojechać, by poczuć tę atmosferę. Nawet jeśli mielibyście jedynie wypożyczyć buty narciarskie, żeby wejść do takiego baru 😉

1. HOFSTADL – FLACHAU>>>>

Ten powstały w 1984 roku bar zlokalizowany jest przy dolnej stacji 6-osobowej kanapy Star Jet. Z początku mały i niepozorny z biegiem lat Tempel Hofstadl stał się najpopularniejszym apres-ski barem w całej Austrii.

2. HEDI & PETER, KIRCHBERG>>>>

U Hedi i Petera funkcjonuje system „all inclusive”. Pierwszych 100 gości za 20 Euro może pić wino, shoty, drinki, lane piwo „Hofbräu München” i pozostałe napoje bez żadnych ograniczeń.

3. MOOSERWIRT, ST. ANTON AM ARLBERG>>>>

Dużo muzyki na żywo, dużo śpiewu i tańca, ale zespoły występują tylko do godziny 20-stej. Dlatego warto przyjść tutaj jak najwcześniej.


4. FIRE & ICE, SOLDEN>>>>

Mnóstwo dobrej muzyki, gorąca atmosfera i zabawa do 3 rano. Tak, tak, żeby jechać do Austrii na narty trzeba mieć naprawdę niezłą kondycję 😉

5. TROFANA ALM, ISCHGL>>>>

Rustykalny chata, w której zlokalizowany jest bar apres-ski, restauracja i dyskoteka to oaza dobrej zabawy z klasą. Tutaj zabawa nie trwa co prawda do białego rana, ale z pewnością jest na nieco wyższym poziomie, aniżeli gdzie indziej.


6. ICE BAR, MAYRHOFEN>>>>

W tym znanym w całej Austrii barze apres-ski zabawa jest głośna, a bar pełen tańczących ludzi. Istne szaleństwo.

7. KUHSTALL, ISCHGL>>>>

Bodaj najbardziej znany, a na pewno najbardziej oblegany bar apres-ski u podnórza dolnej stacji kolejki Silvrettaberg w Ischgl. To jeden z moich ulubionych barów apres-ski w Austrii – można się pobawić, potańczyć, pośpiewać, napić drinka lub piwa. Jest wesoło, sympatycznie i… nie ma „obory”…

8. HOHENHAUS TENNE, SCHLADMING>>>>

To jeden z największych barów apres-ski w Austrii. Rustykalny, piękny kilkupiętrowy budynek pozwala na zabawę na najwyższym poziomie.

9. SCHIRMBAR, SOLDEN>>>>

Ten bar zlokalizowany jest w pobliżu baru Fire & Ice, ale w przeciwieństwie do niego czynny jest jedynie do godziny 20-stej. Zabawę prowadzi tutaj uznany kilkakrotnie za najlepszego DJ-a w Alpach niejaki DJ Bomba…


10. PAZNAUNER TAJA, ISCHGL>>>>

Ten bar znajduje się … wysoko w górach, na wysokości 2000 mnpm. Nie musisz zatem czekać do wieczora, aby zacząć zabawę w miasteczku, możesz to zrobić już na stoku. W 2006 roku bar otrzymał prestiżowy tytuł najlepszego w Austrii baru apres-ski na stoku. Zabawa trwa do godziny 16-stej, kiedy to bar jest wraz z wyciągami zamykany.


TWÓJ URLOP, TWÓJ WYBÓR

Oczywiście wybór najlepszych barów apres-ski to pewien rodzaj zabawy, a powyższe zestawienie należy traktować z przymrużeniem oka. Każdy ma własny gust, oczekiwania i każdy lubi bawić się na swój sposób. Barów apres-ski jest wiele i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Nie wszyscy bowiem uwielbiają muzykę techno i picie na umór, w czym bryluje młodzież. Ale takie ich prawo, prawo młodości…

Wapniaki, nie martwcie się. Dla nas też jest spory wybór barów, w których muzyka jest spokojniejsza, ale atmosfera wcale nie gorsza niż w barach młodzieżowych. Ważne, by „po nartach” potrafić się wyluzować, bo przecież po to jedzie się na urlop.


Przeczytaj, jak przygotować się do wyjazdu NA NARTY więcej <<TUTAJ>>.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *