dni styryjskie wiedeń Austria

Wiedeń zaprasza już po raz 22 na niezwykłą imprezę plenerową. W dniach 5-8 kwietnia przed wiedeńskim Ratuszem staną liczne budki z ofertą kulinarną i turystyczną regionu Steiermark, czyli po naszemu Styrii. To wciąż mało popularny w Polsce austriacki region, który ma do zaoferowania niesamowicie bogatą ofertę. Zarówno narciarze, jak i amatorzy letnich wędrówek górskich znajdą tu coś dla siebie. Kulinarnie północ Styrii hołduje tradycyjnej kuchni austriackiej, ale już południe bardziej kieruje się w stronę kuchni śródziemnomorskiej. Tak, tak, przecież Austria od południa graniczy ze Słowenią, a tuż za nią jest już jakże bliska sercu wielu Polaków Chorwacja.

WIEDEŃ ZAPRASZA

Już po raz 22 Styria będzie promować się pod wiedeńskim Ratuszem. Będzie mnóstwo dobrej zabawy (również na sianie) i jeszcze więcej dobrego jedzenia. Będą fantastyczne austriackie wina, w tym również to endemiczne prosto ze Styrii. Jeżeli odwiedzicie Wiedeń w tym czasie będzie to więc być może jedyna okazja, by popróbować niezwykłego styryjskiego różowego Schilchera (również musującego) i zirbenschnapsa. Będą również pyszne wędliny i sery oraz styryjskie jabłka i olej z pestek dyni – najlepszy w całej Europie.

deska serów i wędlin dni styryjskie brettljause
Styryjska deska serów i wędlin – brettljause

STYRIA … BO WARTO

Wypad do Wiednia w kwietniowy weekend to nie tylko okazja do zwiedzenia pięknego Wiednia, ale również do zapoznania się z ofertą Styrii. To czas, który spędzicie na świeżym powietrzu w miłej atmosferze, w otoczeniu sympatycznych ludzi. W Wiedniu nikt się nie spieszy, można pospacerować z kieliszkiem dobrego wina w ręku, usiąść na ławce. Poczytać w spokoju foldery reklamowe zachęcające do odwiedzenia Styrii. I powiem Wam, niektórym otworzą się oczy, że jest jeszcze tyle pięknych miejsc w Austrii.

Styria
Styria – zielone serce Austrii

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

Austria, w tym Styria szczególnie kładą ogromny nacisk na ochronę środowiska naturalnego i szanują swoją przyrodę. A zdrowe środowisko to zdrowe jedzenie i zdrowi ludzie. Suma tych czynników składa się na ludzi szczęśliwych. Jeżeli tęsknisz za wakacjami na wsi, popijaniem mleka prosto od krowy i zagryzaniem kawałka sera pajdą wiejskiego chleba. Jeżeli uwielbiasz leżąc na sianie popijać wino i patrzeć w gwiazdy. Jeżeli lubisz dobrą zabawę w wiejskim stylu. To już są to wystarczające powody, by odwiedzić wkrótce Styrię. A póki co pojedź do Wiednia na Dni styryjskie. Jest bliżej niż do Grazu; klimat może nie ten, ale na dobry początek w zupełności wystarczy. A potem, gdy nabierzesz już przekonania zapewne spotkamy się w ekologicznej, zielonej Styrii. Bo w Styrii nawet serce ma kolor zielony…

Zobacz moją fotorelację z DNI STYRYJSKICH z lat poprzednich <<TUTAJ>>


Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *