tuńczyk z grilla z papryką i oliwkami

Tuńczyk z grilla to wspaniałe danie, ale sam tuńczyk nie jest tanią rybą. Od czego są jednak promocje. Ostatnio 150 gramowego, mrożonego steka z tuńczyka w jednym z dyskontów można było kupić za kilka złotych. Za te pieniądze i kilka minut kucharzenia warto przenieść się nad basen Morza Śródziemnego, zrobić sobie odrobinę wakacji na talerzu – tuńczyk z grilla pomoże w tym. Jeżeli możesz sobie pozwolić na świeży stek z tuńczyka to danie będzie jeszcze lepsze – raz na czas chyba warto. Użyłem papryki, ale możesz użyć kompozycji różnych warzyw, byle świeżych, jędrnych. Pamiętaj jednak, aby grillowane warzywa były „al dente”; nie ma nic gorszego od papkowatych warzyw. Danie już na talerzu można dodatkowo skropić oliwą extra vergine.

 

TUŃCZYK Z GRILLA

SKŁADNIKI:

  • mała zielona papryka;
  • kawałek czerwonej papryki;
  • 1 nieduża żółta papryka;
  • oliwa extra vergine;
  • stek z tuńczyka;
  • czarne, marynowane oliwki;
  • marynowany zielony pieprz;
  • sól;

 

PRZYGOTOWANIE:

1. Przygotuj różnokolorowe papryki – oczyść je z gniazd nasiennych i pokrój w duże kawałki. Umyj pod bieżącą wodą i osusz dokładnie ręcznikiem papierowym.

TUŃCZYK Z GRILLA z papryką z oliwkami

 

2. Warzywa skrop odrobiną oliwy extra vergine.

TUŃCZYK Z GRILLA z papryką z oliwkami

 

3. Rozmrożony stek z tuńczyka nie ma niestety już tak pięknego, krwistego koloru, jak ten świeży, ale smakuje równie dobrze. Umyj go, osusz dokładnie ręcznikiem papierowym, skrop odrobiną oliwy extra vergine i delikatnie posól.

TUŃCZYK Z GRILLA z papryką z oliwkami

 

4. Rozgrzej dość mocno patelnię grillową i wrzuć paprykę. Grilluj ją około 2 minut, a następnie dorzuć steka z tuńczyka. Grilluj go max po 1 minucie z każdej strony, oczywiście w zależności od jego grubości i żądanego stopnia wysmażenia.

TUŃCZYK Z GRILLA z papryką z oliwkami

 

5. Warzywa i tuńczyka wyłóż na talerz; całość posyp różnymi oliwkami i ziarnami marynowanego, zielonego pieprzu. Jeżeli chcesz skrop danie odrobiną oliwy extra vergine. Tuńczyk z grilla to danie bardzo delikatne i po prostu smaczne.

TUŃCZYK Z GRILLA z papryką z oliwkami

KANAPKA z TUŃCZYKIEM to również świetny pomysł – kliknij <<TUTAJ>>.


Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *