tuńczyk z grilla z papryką i oliwkami

Tuńczyk z grilla to wspaniałe danie, ale sam tuńczyk nie jest tanią rybą. Od czego są jednak promocje. Ostatnio 150 gramowego, mrożonego steka z tuńczyka w jednym z dyskontów można było kupić za kilka złotych. Za te pieniądze w ciągu kilku minut kucharzenia można przenieść się nad basen Morza Śródziemnego. Po to, by zrobić sobie odrobinę wakacji na talerzu – tuńczyk z grilla pomoże w tym. Jeżeli możesz sobie pozwolić na świeży stek z tuńczyka to danie będzie jeszcze lepsze – raz na czas chyba warto. Użyłem papryki, ale możesz użyć kompozycji różnych warzyw, byle świeżych, jędrnych. Pamiętaj jednak, aby grillowane warzywa były „al dente”, bo nie ma nic gorszego od papkowatych warzyw.


TUŃCZYK Z GRILLA

SKŁADNIKI:

  • mała zielona papryka;
  • kawałek czerwonej papryki;
  • 1 nieduża żółta papryka;
  • oliwa extra vergine;
  • stek z tuńczyka;
  • czarne, marynowane oliwki;
  • marynowany zielony pieprz;
  • sól;

TUŃCZYK Z GRILLA PRZYGOTOWANIE:

1. Przygotuj różnokolorowe papryki – oczyść je z gniazd nasiennych i pokrój w duże kawałki. Umyj pod bieżącą wodą i osusz dokładnie ręcznikiem papierowym.

TUŃCZYK Z GRILLA z papryką z oliwkami

 

2. Warzywa skrop odrobiną oliwy extra vergine.

TUŃCZYK Z GRILLA z papryką z oliwkami

 

3. Rozmrożony stek z tuńczyka nie ma niestety już tak pięknego, krwistego koloru, jak ten świeży, ale smakuje równie dobrze. Umyj go, osusz dokładnie ręcznikiem papierowym, skrop odrobiną oliwy extra vergine i delikatnie posól.

TUŃCZYK Z GRILLA z papryką z oliwkami

 

4. Rozgrzej dość mocno patelnię grillową i wrzuć paprykę. Grilluj ją około 2 minut, a następnie dorzuć steka z tuńczyka. Grilluj go max po 1 minucie z każdej strony, oczywiście w zależności od jego grubości i żądanego stopnia wysmażenia.

TUŃCZYK Z GRILLA z papryką z oliwkami


TUŃCZYK Z GRILLA Z PAPRYKĄ Z OLIWKAMI

Wyłóż warzywa na talerz, a na ich wierzchu ułóż tuńczyka. Całość posyp różnymi oliwkami i ziarnami marynowanego, zielonego pieprzu. Skrop danie odrobiną oliwy extra vergine.

TUŃCZYK Z GRILLA z papryką z oliwkami

KANAPKA z TUŃCZYKIEM to również świetny pomysł – kliknij <<TUTAJ>>.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *