Szentendre zakole dunaju

Szentendre to nieduże węgierskie miasto położone na północ od Budapesztu, zaledwie 10 minut jazdy samochodem ze stolicy Węgier. Pięknie położone na Dunajem Szentendre olśniewa wspaniałą starówką, przy której cumują w okresie letnim statki wycieczkowe. Miasto jest niezwykle popularnym celem wycieczek jednodniowych. Gdy po godzinie 17-stej odpływa ostatni statek robi się w nim cicho i kameralnie. Jest cudownie. To właśnie dopiero wtedy możesz poczuć czar i urok tego miejsca. Choć nie nastawiaj się na ogrom rozrywek… Po prostu cisza, piękna starówka i dostojny Dunaj. Można odpocząć.

SZENTENDRE WIECZORNA CISZA

Szentendre jest również świetną bazą wypadową do Budapesztu, o czym wspominałem powyżej. Można, a nawet obowiązkowo trzeba jednak zwiedzić również tzw. zakole Dunaju wraz z ruinami zamku w Wyszehradzie i majestatycznym Esztergom. W ciągu jednego dnia samochodem można całe zakole objechać włącznie ze zwiedzeniem najważniejszych i najciekawszych miejsc. Jak w całych Węgrzech i tutaj towarzyszyć Wam będzie kuchnia węgierska, która jest prosta, ale niezwykle smakowita.

PYSZNA KUCHNIA

Restauracje węgierskie wciąż karmią dobrze, choć coraz trudniej oprzeć im się zunifikowanym gustom turystów z całego świata. Turystom, dla których szczytem marzeń i kulinarnym spełnieniem bez względu na cel podróży jest pizza, łosoś i spaghetti bolognese. W Szentendre na szczęście jest pod tym względem całkiem nieźle, co nie znaczy, że nie należy uważać – główny deptak nad Dunajem obfituje w restauracje, które lepiej omijać z daleka. Bez względu na wszystko zawsze można swoje kulinarne podboje „zawęzić” do zawsze sprawdzającego się langosza – jakże popularnego na Węgrzech smażonego placka drożdżowego…Usmaż RYBĘ na sposób WĘGIERSKI przepis <<TUTAJ>>.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *