szaszłyki z sera halloumi z pomidorami

Szaszłyki z sera z pomidorami są znakomite. Nie tak dawno temu jadłem identyczne szaszłyki w Chanii na Krecie. W upalny dzień zajrzałem do ulicznej, małej gastronomii, gdzie dwóch Kreteńczyków na bieżącą grillowało różnego rodzaju mięsiwa oraz właśnie takie szaszłyki z sera. Po spróbowaniu wiedziałem, że halloumi, który od dawna lubię, można przyrządzić jeszcze na wiele innych sposobów, o których nie miałem pojęcia. Dzisiaj przedstawiam Wam, jak takie szaszłyki zrobione  z halloumi oraz pomidorów (z dodatkiem świeżej mięty) można przyrządzić we własnym zakresie. I powiem Wam – szaszłyki smakują tak dobrze, jak w Grecji. Podróże naprawdę kształcą.

 

SZASZŁYKI Z SERA

SKŁADNIKI:

  • ser halloumi;
  • kilkanaście pomidorków koktajlowych;
  • oliwa z oliwek;
  • świeża mięta;
  • cytryna;
  • suszone oregano;

 

PRZYGOTOWANIE:

1. Na każdy długi patyczek do szaszłyków (uprzednio solidnie namoczony w wodzie, aby nie spłonął podczas grillowania…) nadziewaj po kolei kawałki sera halloumi i pomidorki koktajlowe. Gdy przygotujesz już wszystkie szaszłyki ułóż je na talerzu i skrop dość sporą ilością oliwy extra vergine. Następnie posyp listkami świeżej mięty; mięta ma być wyczuwalna, ale niezbyt intensywna, nie nachalna w smaku i aromacie. Na koniec posyp szaszłyki niewielką ilością suszonego oregano i marynuj je kilkanaście minut obracając je co chwilkę.

SZASZŁYKI z sera HALLOUMI z pomidorami

 

2. Szaszłyki grilluj na ruszcie kilka minut. Pamiętaj, że węgle powinny mieć biały nalot, co jest gwarancją właściwego grillowania. Temperatura węgli również powinna być bardzo wysoka, ponieważ szaszłyki należy grillować stosunkowo krótko.

SZASZŁYKI z sera HALLOUMI z pomidorami

 

3. Szaszłyki są gotowe, gdy ser partiami będzie dość mocno przyrumieniony i tym samym chrupiący z zewnątrz, ale pozostanie miękki i lekko ciągnący się, a pomidorki popękają i delikatnie puszczą sok.

SZASZŁYKI z sera HALLOUMI z pomidorami

 

4. Gotowe szaszłyki z sera wyłóż na talerz i polej pozostałą marynatą.

SZASZŁYKI z sera HALLOUMI z pomidorami

SAŁATKA z HALLOUMI? Poproszę <<TUTAJ>>.


Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *