Sałatka z białej fasolki

Sałatka z białej fasolki na szybko to bardzo prosta, ale zarazem aromatyczna i ciekawa w smaku sałatka. Jej głównym składnikiem jest oczywiście drobna, biała fasolka. Użyłem takiej z puszki ze względu na ograniczony czas na przygotowanie sałatki, ale jeżeli wolisz możesz oczywiście użyć świeżej fasolki, namoczonej uprzednio przez noc. Jeżeli użyjesz tej z puszki (jak ja) przygotowanie tej sałatki zajmie Ci nie więcej niż 10 minut. Moja sałatka z białej fasolki świetnie nadaje się jako dodatek do obiadu, ale i jako samodzielna potrawa. Najczęściej serwuję ją do falafeli, ale raz na czas jadam z przyjemnością np. na lunch. W sumie to jej zastosowań może być bez liku – wszystko zależy od inwencji i potrzeby chwili.

 

SAŁATKA Z BIAŁEJ FASOLKI

SKŁADNIKI:

  • 480 gramów małej, białej fasolki z puszki (2 puszki);
  • kilka płatów grillowanej, marynowanej papryki;
  • dymka;
  • świeża kolendra;
  • oliwa extra vergine;
  • 1 cytryna lub limonka;
  • sól, pieprz;

 

PRZYGOTOWANIE:

1. Przygotuj dymkę oraz grillowaną paprykę, najlepiej bez skóry. Ja używam takiej greckiej w zalewie – jest najlepsza w smaku. W sklepach wybór marynowanych grillowanych papryk jest spory, więc z pewnością znajdziesz coś dla swojego podniebienia. Ta grecka to jednak zdecydowanie najlepsza grillowana papryka w zalewie, jaką znam.

Sałatka z białej fasolki

 

2. Paprykę pokrój w drobną kostkę lub paski, w zależności od Twojego upodobania.

Sałatka z białej fasolki

 

3. Posiekaj również dość drobno 3-4 dymki.

Sałatka z białej fasolki

 

4. Do miski wrzuć odcedzoną i opłukaną białą fasolkę (2 puszki, w sumie 480 gramów fasolki). Dodaj posiekaną, grillowaną paprykę z zalewy oraz posiekaną dymkę.

Sałatka z białej fasolki

 

5. Umyj i osusz garść świeżej kolendry. Posiekaj lub porwij ją w rękach.

Sałatka z białej fasolki

 

6. Przyprawy do sałatki to: sól, pieprz, limonka lub cytryna, oliwa extra vergin.

Sałatka z białej fasolki

 

7. Do miski dorzuć kolendrę. Dopraw wszystko solą, pieprzem, sokiem z limonki i oliwą. Alternatywnie możesz wszystkie składniki dipu wymieszać w małym słoiczku i wlać gotowy do sałatki.

Sałatka z białej fasolki

 

8. Wymieszaj delikatnie, spróbuj i w razie konieczności dopraw dodatkowo, aby smak był zbalansowany (sok z cytryny, sól, pieprz, kolendra, oliwa).

Sałatka z białej fasolki

 

9. Sałatka z białej fasolki smakuje po odstaniu około 20 minut, gdy dip połączy wszystkie smaki i składniki. Podawaj udekorowaną listkami świeżej kolendry.

Sałatka z białej fasolki

Spróbuj też SAŁATKI ze ŚLEDZIEM przepis <<TUTAJ>>.


Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *