antonio carluccio

Wczoraj rano, 8 listopada 2017 roku zmarł Antonio Carluccio​, wybitny znawca kuchni włoskiej, wielki miłośnik prawdziwego jedzenia, człowiek kochający życie. W moim życiu pojawił się się jako współbohater serii programów „Dwóch łakomych Włochów”. Tam razem z „człowiekiem duszą” Gennaro Contaldo​ stworzyli duet, jakiego nie powstydziłby się żaden z najlepszych filmów, jakie powstały w historii kinematografii.

ANTONIO CARLUCCIO – SYMBOL

Ileż tam humoru, ile miłości do prostego, prawdziwego jedzenia. Ile przyjaźni, ile radości życia. Antonio prezentuje się tam jako hedonista, dla którego sensem i solą życia jest kontakt z naturą i korzystanie z tego, co oferuje ona człowiekowi.

Antonio Carluccio – uśmiechnięty, szczególnie gdy w pobliżu znajdowało się dobre jedzenie. Czyli zawsze 😉

CZŁOWIEK DUSZA

W serii, o której wspomniałem nie zobaczycie spoconych blogerów tworzących wymyślne dania, nie ma przekleństw, potu i łez, nie ma wreszcie jurorów, bo i po co. Jest za to radość, swoboda, umiłowanie piękna przyrody. Jest prawdziwe życie i proste, zwykłe jedzenie, o którym już się zapomina tworząc zamiast restauracji atelier kulinarne i sprzedając przetworzone jedzenie. Są wreszcie wspaniałe włoskie krajobrazy, które zapierają dech w piersiach. Jest tam radość i chęć życia, jest mnóstwo dobrego jedzenia i prawdziwa, męska przyjaźń pomiędzy dwoma jakże innymi z charakteru ludźmi.

Dziękuję Ci Antonio Carluccio – razem z Gennaro zmieniliście całkowicie moje spojrzenie na życie. Spoczywaj w spokoju.


Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *