kolonia jarmark bożonarodzeniowy

Jarmark bożonarodzeniowy w Koloni jest szczególny. A dlaczego? Kolonia to jedno z najważniejszych niemieckich miast po zachodniej stronie tego kraju. To miasto z bardzo ładną starówką, położone nad Renem, po którym można, a nawet trzeba zrobić sobie wycieczkę statkiem. Oczywiście w sezonie letnim. Zimą królują w mieście jarmarki bożonarodzeniowe, których w okresie listopada i grudnia jest tutaj całkiem sporo. Każdy z nich ma swój koloryt, każdy nieco inny charakter.

JARMARK TO ŚWIĄTECZNY KLIMAT

Jesienią 2012 roku, kiedy odwiedziłem to miasto dodatkową atrakcją były obfite opady śniegu. Być może właśnie dzięki temu tamtą wizytę w Kolonii uważam za niezwykłą, a samą obecność na jarmarkach za wyjątkową. Wiem, że brzmi to dziwnie, ale ostatnimi laty śnieg w grudniu staje się atrakcją wcale nieczęstą. Wtedy dodatkowo spadł w okresie mojej wizyty na jarmarkach bożonarodzeniowych. Było wspaniale.

WKOŁO WESOŁO

Zobaczcie sami; jeżeli macie możliwość wybierzecie się do Kolonii w tym okresie. Takiej wesołej i swobodnej atmosfery nie spotkałem w czasie adwentu w żadnym innym mieście. Tak, jarmark bożonarodzeniowy w KOLONII wart jest zobaczenia.


Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *