Soelden i jego tereny narciarskie zaspokoją gusta najwytrawniejszych narciarzy i snowboardzistów. To właśnie w Soelden znajdują się jedne z najważniejszych i najbardziej renomowanych terenów narciarskich w Europie. Początkujący niespecjalnie mają co tutaj szukać, a Ci, co chcą przygodę z nartami dopiero zaczynać powinni tego miejsca wręcz unikać. Dla pozostałych te położone w austriackiej dolinie Otztal (Tyrol) tereny to narciarski raj.

SOLEDEN – MEKKA DLA NAJLEPSZYCH

Trzy główne rejony narciarskie w tym uroczym miejscu oferują mnóstwo świetnych i doskonale przygotowanych tras. Tereny te to Gaislachkogl, Hochsoelden i Rettenbach. Ośrodki te położone są na wysokości pomiędzy 2000 – 3000 mnpm, co gwarantuje znakomite warunki narciarskie przez długie miesiące. Dość powiedzieć, że to właśnie w Soelden już w październiku inaugurują Puchar Świata Alpejczycy… Również godną odnotowania atrakcją jest platforma widokowa znajdująca się na lodowcu Tiefenbach, na wysokości powyżej 3000 mnpm. Rozpościera się z niej absolutnie fenomenalny widok na bliższą, ale i dalszą okolicę.

Platforma widokowa na lodowcu Tiefenbach. Stres jest, ale widoki i wrażenia niepowtarzalne.

SPRÓBUJ SWYCH SIŁ

Tereny Soelden w przeważającej mierze oferują trasy oznakowane jako czarne i czerwone, przy czym trzeba pamiętać, że trasy czerwone w Polsce nijak mają się do tras czerwonych w w Alpach, w tym w Austrii. Jeżeli dobrze się czujesz na „polskich” czerwonych swoją przygodę z nartami w Alpach zacznij od tras niebieskich. Dopiero potem, gdy oswoisz się ze specyfiką alpejskich nartostrad pomyśl o spróbowaniu swych sił w Soelden.

Soelden oferuje 144 kilometry tras narciarskich.

DUŻO ROZRYWKI PO NARTACH

Oferta apres-ski jest tutaj bardzo bogata, choc nie ma co ukrywać, że to głównie młodzi ludzie znajdą tutaj dla siebie sporo rozrywkowych miejsc. I choć w dzień Soelden jest dość sennym miejscem to wieczorami odbywają się tutaj iście ogniste imprezy. Tak więc jeżeli oczekujesz świętego spokoju „po nartach” masz dwa wyjścia. Albo zamieszkać na obrzeżach tego słynnego ośrodka, albo w miejscowościach ościennych.

Soelden jakby wymarłe. Nic dziwnego – narciarze w ciągu dnia szaleją na stokach. Dopiero wieczorem będzie tutaj głośno i kolorowo.

Nie jestem wielkim fanem Soelden. Nie leży mi jego kiepska architektura i niezbyt interesujący dla mnie rozkład tras narciarskich. Oferta apres-ski jest dla mnie zbyt monotonna, uboga. Mimo to szczerze polecam Wam to miejsce. Wszak chodzi o to, by wyjeździć się na nartach za wszystkie czasy. A to tutejsze tereny po prostu gwarantują.


Drukuj

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *